Uzman Analistlerin Bitcoin Yorumu: Bitcoin’in Yeni Hedefi 75.000 Dolar Mı ?

Bitcoin ATH seviyesi 58 bin dolardan, geçtiğimiz haftasonu 43 bin dolara düşerek % oranında fiyat kaybı yaşamıştı. %’lik…

Uzman Analistlerin Bitcoin Yorumu: Bitcoin’in Yeni Hedefi 75.000 Dolar Mı ?

Bitcoin ATH düzeyi 58 bin dolardan, geçtiğimiz haftasonu 43 bin dolara düşerek %25 oranında ücret kaybı yaşamıştı. %25’lik düşüş, 11 Şubat’tan bugüne ziyaret edilmeyen desteğin test2 edilmesi ve onayıydı. Ayrı olarak, bu hareket Bitcoin’in yolculuğuna devam edebilmesi için sıhhatli bir işaretti. Geçmişte Bitcoin’in çarpıcı yükselişlerini %30’a varan düşüşler izlemişti. Analistlerin Bitcoin Yorumları Uzman analistlere göre, bu geri çekilmenin hemen peşinden Bitcoin yükseliş trendine devam edebilir ve önündeki ehemmiyetli direnç düzeylerini kırabilir. Bu vaziyette, Bitcoin önce 58,000 dolar düzeyini aşmalıdır. Haberimizin yazıldığı sırada Bitcoin 51,500 dolar düzeylerinde izliyor. Boğalar 50,000 dolar üzerinde desteğini sırtlarken öncü kripto para birimi son 2 gündür yukarıya istikametli trendine devam ediyor. Tecrübeli yatırımcılar ve analistler Bitcoin’in bu düzeyleri başarıyla geçeceğine inandıklarını belirtti. Ancak önümüzdeki birkaç günün çok ehemmiyetli olduğunun vurguladılar. Bitcoin’in Yeni Hedefi 75 Bin Dolar Mı ? Popüler analist CryptoBirb, Bitcoin’i nelerin beklediği ile ilgili bir grafik paylaştı.

Grafik, Bitcoin’in 75,000 dolar yolculuğunu gösteriyor. Ayrı olarak tecrübeli analist, geri çekilmelerin yaşanması ve fiyatın 50,000 dolar düzeylerinde duraksamasına karşın, kripto dünyasının amiral gemisi Bitcoin’in bir boğa koşusunda olduğunu aktardı. Diğer bir taraftan, Bitcoin’in 50,000 dolar düzeyine tutunamaması halinde daha düşük testleri görebileceğimize dikkat çekti. Bu düşüşlerin Microstrategy ve Square gibi dev müesseseler için dipten alım fırsatı yarattığının vurguladı. Geçtiğimiz günlerde Microstrategy ve Square 48,000 dolar vasati fiyatla Bitcoin satın almıştı. Artı bir negatif gelişme vaziyetinde, Joe Saz’ın grafiğine göre beklenecek dip düzey 40,000 dolar olabilir. Son birkaç gün içerisinde Bitcoin’i direk etkileyen çok az gelişme olduğu bildirildi. Ayrı olarak, müessesesel satın alma ve alıcıların uzun vadede tutma emeliyle borsalardan BTC çıkışı olduğu aktarıldı.