Ünlü Milyarder Hangi Kripto Para Birimlerine Yatırım Yaptığını Açıkladı

Amerikalı milyarder iş insanı Mark Cuban, Bitcoin’e ve kripto para birimlerine yakınlığı ile tanınıyor. Cuban yaptığı son açıklamalarda…

Ünlü Milyarder Hangi Kripto Para Birimlerine Yatırım Yaptığını Açıkladı

Amerikalı milyarder iş insanı Mark Cuban, Bitcoin’e ve kripto para birimlerine yakınlığı ile tanınıyor. Cuban yaptığı son açıklamalarda hangi kripto para birimlerinde yatırımları bulunduğunu paylaştı. Bitcoin ve Ethereum Dallas Mavericks’in sahibi olan Cuban, yatırımının çok büyük bir oranının Bitcoin ve (BTC) ve Ethereum’da (ETH) bulunduğunu açıkladı. Cuban yaptığı açıklamalarda, BTC’nin iyi bir dşayet saklama zenginliği bulunduğuna inandığını ve ETH’un da gerçek bir para birimine en yakın kripto bulunduğunu düşündüğünü dile getirdi. CNBC’de yayınlanan Delphi Podcast’in son alanında konuşan Cuban, toplam kripto varlıklarının %60’ının BTC’de, %30’unun Ethereum’da ve kalan %10’unun başka altcoin birimlerinde bulunduğunu açıkladı. Bunlara ek olarak Mark Cuban, geçen vakitlarda önder kripto para biriminin altından daha iyi bir dşayet zenginliği bulunduğuna inandığı için kripto varlıklarının mühim bir kısmının Bitcoin’de saklandığını açıklamıştı.

Bitcoin Altından Üstün Cuban yaptığı açıklamalarda Bitcoin yatırımı yaptığını, zira BTC’nin bir para biriminde çok daha çoğu bulunduğunu düşündüğünü dile getirdi. Cuban’a göre Bitcoin aynı vakitte bir dşayet saklama aracı. Hem de Cuban, Bitcoin’in altından daha iyi bir dşayet zenginliği bulunduğunu ve BTC’lerini hiçbir halde satmayacağını da ifade etti. Bunlara ek olarak Cuban’ın Bitcoin’e olan desteği yeni değil. Cuban’ın 2012 yılından bu yana bir BTC destekçisi bulunduğu biliniyor. Cuban uzun süreli Bitcoin yatırımları konusu ile ilgili ise “Ama bütün vakit süresince bunun bir dşayet deposu bulunduğunu söyledim, şayet insanları altından daha iyi bir seçenek bulunduğuna inandırabilirseniz, algoritmik kıtlığı nedeniyle fiyatın yükseleceği kesindir.” sözlerini kullandı. Ethereum İlgisi Bunlara ek olarak Cuban, merkezi olmayan finansmanın (DeFi) ve non-fungible tokenlerin (NFT’ler) doğmasına yol açan akıllı sözleşme özelliği nedeniyle Ethereum’a ilgi duyduğunu söyledi. Milyarder isim Ethereum yatırımı yapmakta geç kaldığını da sözlerine ekledi. Bütün bunların beraberinde Cuban başka kripto para yatırımlarını paylaşmıyor. Fakat milyarderin Dogecoin’de (DOGE) bir oran yatırımı bulunduğu biliniyor. Çünkü Cuban, Şubat 2021’de oğlu için az oranda DOGE satın aldı ve bu satın alma işleminin fazlalıkla eğlence ve eğitim hedefli bulunduğunu belirtti.