Turkcell’in uygulaması Paycell’e kripto para alım satım özelliği geldi

Türkiye’de Blockchain ve kripto para alanında en çok patent sahibi şirketlerden olan Turkcell’in uygulaması Paycell’e kripto para alım satım özelliği getirildi. Paycell tarafından henüz resmi bir duyuru yapılmasa da uygulamaya girildiğinde kullanıcıları artık “Dijital Varlık Al/Sat” menüsü de karşılıyor. Şu anda uygulamada Bitcoin, Ethereum, Stellar Lumens, Litecoin ve Bitcoin Cash listeleniyor. Kullanıcılar, Paycell aracılığıyla bu …

Turkcell’in uygulaması Paycell’e kripto para alım satım özelliği geldi

Türkiye’de Blockchain ve kripto para alanında en çok patent sahibi şirketlerden olan Turkcell’in uygulaması Paycell’e kripto para alım satım özelliği getirildi. Paycell tarafından daha resmi bir ilan yapılmasa da uygulamaya girildiğinde kullanıcıları artık “Dijital Varlık Al/Sat” menüsü de karşılıyor. Şu anda uygulamada Bitcoin, Ethereum, Stellar Lumens, Litecoin ve Bitcoin Cash listeleniyor. Kullanıcılar, Paycell aracılığıyla bu kripto paralardan alım yapabilirler.

Paycell arayüzü Turkcell’in çoğunluk payı, ise şu anda Türkiye Varlık Fonu’nda. Başka bir deyişle, bir başka söylemle şirketin hakim ortağı devlet. Paycell’in bu hamlesi, bu açıdan da dikkat çekici görünüyor. Paycell arayüzü Son zamanda yaygın ödeme uygulamaları kripto para alım satım hizmeti de sunmaya başladı. Sözgelimi PayPal, geçtiğimiz aylarda BTC, ETH, LTC ve BCH ile kripto para alım satım ve gizleme özelliğini kullanıma sunmuştu.