Tim Draper: Bitcoin’e yatırım yapacak sıradaki büyük şirket Netflix olacak

Teknoloji ve Bitcoin yatırımcısı dolar milyarderi Tim Draper’dan müthiş bir iddia geldi. Başarılı girişimci Netflix’in Bitcoin’e yatırım yapan bir sonraki dev şirket olacağını söyledi. Bir podcast’e katılan Draper, Bitcoin’in enflasyon gibi olumsuzluklara karşı bir korunma olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı: “Eğer büyük şirketlerden birinin finans yöneticisi olsaydım ‘Şu kadar yüzde Bitcoin almamız gerekli’ derdim. …

Tim Draper: Bitcoin’e yatırım yapacak sıradaki büyük şirket Netflix olacak

Teknoloji ve Bitcoin yatırımcısı dolar milyarderi Tim Draper’dan müthiş bir iddia geldi. Başarılı teşebbüsçü Netflix’in Bitcoin’e yatırım yapan bir sonraki dev şirket olacağını söyledi. Bir podcast’e katılan Draper, Bitcoin’in enflasyon gibi negatifliklere karşı bir savunma olduğunu belirtti ve şu ifadeleri kullandı: “Şayet büyük şirketlerden birinin finans yöneticisi olsaydım ‘Şu kadar yüzde Bitcoin almamız ihtiyaç duyulan’ derdim. Zira Bitcoin hem geleceğin parası hem de enflasyona karşı ciddi bir savunma. Zira devletler her geçen gün daha çok para basıyorlar” Netflix CEO’su Reed Hastings’in, şirket bilançosunda Bitcoin’e yer verebilecek karakterde bir kişi olduğunu belirten Draper, “Bir sonraki hangi şirket mi olur? Netflix.

Bence Reed Hastings yaratıcı ve inovatif bir kişilik. Netflix’te kontrolü elinde bulunduruyor. Bence bir sonraki yatırımı yapacak kişi o olacak” diye konuştu. Google, Apple ve Amazon’un da dijital gelişim içinde olduğunu belirten Draper şunları söyledi: “Bence Google, Amazon ve Apple merkezi bir para çıkarmak istiyorlar. Onlara ait bir para… Yeniden de Amazon muhtemelen yakında Bitcoin kabul etmeye başlar” Draper ayrı olarak finansal müesseselerin, sorumluluklarını yerine getirebilmek yerine daha hızlı şekilde Bitcoin trenine binmeye başlayacaklarını belirtti: “Bitcoin’e geçmek zorunda kalacak diğerlerinin hangileri olduğunu biliyor musun? İnsanların paralarına bakmak zorunda olan emeklilik fonları ve diğer fonlar… Kesinlikle Bitcoin almak zorundalar zira bu müesseseler finansla uğraşıyor. Tüm piyasa dinamiklerini anlamak zorundalar. Potansiyel nerede var, neresi değer kazanacak… Veyahut kaybedecek. Bu değer kaybından nasıl savunmak gerekir… Bunları bilmek zorundalar.”