Tesla CEO’sundan Önemli Bitcoin (BTC) Açıklamaları

Tesla CEO’su Elon Musk yıllarca yaptığı gözlemlerin ardından Bitcoin’i desteklediğini açıkça dile getirdi. Musk bu yönde ilk adımı Cuma günü Twitter biyografisini sadece “Bitcoin” olarak güncellemesi ile atmıştı. Bugün ise bir ClubHouse görüşmesinde bu durumu açıkça dile getirdiği görülüyor. Musk’tan Bitcoin Hamlesi Musk’ın Cuma günkü Bitcoin güncellemesinin ardından lider kripto para birimi yarım saat içinde gibi ciddi bir artış sergilemişti. CEO yaptığı son açıklamada ise “Ben bir Bitcoin destekçisiyim. Partiye geç kaldım ama bir destekçiyim. Bitcoin, geleneksel finans uzmanları tarafından geniş kabul görmenin eşiğinde.” sözlerini kullandı. Bunlara ek olarak Tesla CEO’su diğer kripto para birimleri ile ilgili yaptığı açıklamalarda biraz daha çekimser kaldı ve “Diğer kripto para birimleri hakkında güçlü bir fikrim yok” sözlerini kullandı. “Dikkatli Olmalıyım” Tüm bu açıklamalara rağmen Musk Cuma günkü hamlesinin ardından kripto para piyasasında ne kadar büyük bir etkiye sahip olduğunun farkına vardığını ve dikkatli olması gerektiğini belirtti. Bu yüzden Musk, “Söylediklerime dikkat etmeliyim, piyasayı etkileyebilir” açıklamasını da yaptı. Elon Musk ve Bitcoin Aslında Elon Musk ilk olarak 2020 yılının başında Bitcoin ile ilgili açıklamalar yaptı. O dönemde Musk, Bitcoin’in sınırlı bir para birimi olduğunu ve bu sebeple geleceğin tek para birimi olma şansı olmadığını dile getirmişti. O dönemde CEO kriptoyu, etkin bir şekilde nakit paranın ikamesi olarak gördüğünü ancak ana para birimi olma şansının olmadığını düşündüğünü belirtmişti. Ama Musk bu ayın başlarında şu anda kullanılan ana para birimlerinin de Bitcoin’in de benzer bir görüşü temsil ettiğini yine de Bitcoin’in çok daha büyük bir amaca hizmet ettiğini düşündüğünü ifade etti. Şu anda ise ekosistemde […]

Tesla CEO’sundan Önemli Bitcoin (BTC) Açıklamaları

Tesla CEO’su Elon Musk yıllarca yaptığı gözlemlerin hemen peşinden Bitcoin’i desteklediğini açıkça ifade etti. Musk bu istikamette ilk adımı Cuma günü Twitter yaşam öyküsünü yalnızca “Bitcoin” olarak aktüellemesi ile atmıştı. Bugün ise bir ClubHouse müzakeresinde bu vaziyeti açıkça ifade ettiği görülüyor. Musk’tan Bitcoin Hamlesi Musk’ın Cuma günkü Bitcoin aktüellemesinin hemen peşinden öncü kripto para birimi yarım saat içinde %14 gibi ciddi bir artış sergilemişti. CEO yaptığı son izahta ise “Ben bir Bitcoin destekçisiyim. Partiye geç kaldım fakat bir destekçiyim. Bitcoin, ananesel finans uzmanları tarafından geniş kabul görmenin eşiğinde.” sözlerini kullandı. Bunlara ek olarak Tesla CEO’su diğer kripto para birimleri konusunda yaptığı izahlarda biraz daha çekimser kaldı ve “Diğer kripto para birimleri ile ilgili kuvvetli bir fikrim yok” sözlerini kullandı.

“Dikkatli Olmalıyım” Tüm bu izahlara karşın Musk Cuma günkü hamlesinin hemen peşinden kripto para piyasasında ne kadar büyük bir tesire sahip olduğunun farkına vardığını ve dikkatli olması gerektiğini belirtti. Bu yüzden Musk, “Söylediklerime dikkat etmeliyim, piyasayı etkileyebilir” izahını da yaptı. Elon Musk ve Bitcoin Aslında Elon Musk öncelikle 2020 seneyin başında Bitcoin konusunda izahlar yaptı. O dönemde Musk, Bitcoin’in hudutlu bir para birimi olduğunu ve bu sebeple geleceğin tek para birimi olma bahtı olmadığını ifade etmişti. O dönemde CEO kriptoyu, etkin bir şekilde nakit paranın ikamesi olarak gördüğünü ancak ana para birimi olma bahtının olmadığını düşündüğünü belirtmişti. Fakat Musk bu ayın başlarında şu anda kullanılan ana para birimlerinin de Bitcoin’in de benzer bir görüşü temsil ettiğini yeniden de Bitcoin’in çok daha büyük bir emele hizmet ettiğini düşündüğünü dile getirdi. Şu anda ise ekosistemde en çok merak edilen konu Musk’ın ne kadar Bitcoin’e sahip olduğu.