Tesla Bitcoin (BTC) Yatırımından Otomobil Satışından Daha Çok Mu Kazandı?

Analist verilerine göre Tesla, son Bitcoin yatırımından çoktan büyük kazançlar elde etti. Wedbush Securities’deki bir analiste göre, Tesla’nın…

Tesla Bitcoin (BTC) Yatırımından Otomobil Satışından Daha Çok Mu Kazandı?

Analist verilerine göre Tesla, son Bitcoin yatırımından çoktan büyük kazançlar ele geçirdi. Wedbush Securities’deki bir analiste göre, Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık yatırımı halihazırda büyük bir kazanç getirmiş vaziyette. Tesla’nın Bitcoin Karı CNBC analisti Daniel Ives yaptığı izahlarda Tesla’nn 2020 seneninde ele geçirdiği otomobil satışından çok 2021 seneninde Bitcoin’den kar ele geçirme yolunda ilerlediğini müdafaa ediyor. Ives’in izahlarına göre, her ne kadar Bitcoin yatırımı Tesla için birincil kar ele geçirme metodu olmasa da şimdiden kar üst düzeylere erişmiş vaziyette. Tesla’nın yatırımının sadece ferdi yatırımcıları değil müessesesel firmaları da etkileyebileceğini ifade eden analist, önümüzdeki birkaç sene içinde diğer şirketlerden de yatırım haberleri gelebileceğini ifade etti. Ancak Ives, daha fazla şirket bilançolarına Bitcoin ilave etmeye başlamadan önce tertip etmenin büyük bir mani olacağını düşünüyor.

Yeniden de analist, kripto piyasasının ana akım olarak benimsenmesinin daha fazla güç kazandığını ve bu sene daha fazla alaka göreceğini belirtti. Düzeltme Yaşanacak Mı? 2021 seneyin başından bu yana Bitcoin ücreti yukarıya istikametli bir ivme çiziyor ve ücret 60.000 dolara adım adım yaklaşıyor. Ancak analistler 60.000 dolardan sonra ciddi bir düzeltme yaşanabileceği ile ilgili yatırımcıları uyarıyor. Aslında büyük yükselişlerin hemen peşinden yaşanacak düzeltmelerin piyasa için ehemmiyetli olduğu düşünülüyor. Şu an için 53.000 dolarda ehemmiyetli bir destek bulunduğunu ifade eden analistler Bitcoin’deki düzeltmenin daha derin olabileceğini ve 40.000 dolar düzeylerinin, hem de 38.000 doların görülebileceğini dile getiriyor. Yeniden de böyle bir düzeltmenin panik yaratmaması gerektiği ve sonrasında 100.000 dolar doğru bir yükselişin başlayacağı konusunda da hemen hemen hemfikir olunduğu görülüyor.