Teknoloji Devi Meitu’dan Bitcoin ve Ethereum’a 50 Milyon Dolarlık Ek Yatırım Kararı

Çin borsasında listelenen dev teknoloji firması Meitu, 50 milyon dolar değerinde ek bir Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH)…

Teknoloji Devi Meitu’dan Bitcoin ve Ethereum’a 50 Milyon Dolarlık Ek Yatırım Kararı

Çin borsasında listelenen dev teknoloji firması Meitu, 50 milyon dolar değerinde ek bir Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) alımı daha yaptı. Meitu geçen zamanlarda toplam 40 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum satın almıştı. Bununla birlikte firma kripto para birimlerine sıksık yatırım politikası sözünü tutmuş oldu. Meitu, Bitcoin ve Ethereum Varlıklarını Artırıyor Çin ve Hong Kong borsalarında listelenen Meitu, şirket rezervlerine toplam 50 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum ekledi. Bununla birlikte Meitu, bu ay itibariyla kripto para birimlerine 90 milyon doların üstünde yatırım yaptı. Bu yatırımlarıyla birlikte Meitu’ya, Asya bölgesinin Microstrategy’si yakıştırmaları yapıldı. Alımın ayrıntılarını paylaşan şirket, 386.08 BTC’yi 21.6 milyon dolara ve 16.000 ETH’yi 28.4 milyon dolar karşılığında rezervlerine eklemiş oldu. Şirket yetkililerinin son açıklamasına göre, Blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri şimdilik biçimlenme aşamasında.

Hem de şirket idare kurulu, finans ve teknoloji endüstrisinde potansiyel bir yıkıcı güç olarak gördükleri Blockchain teknolojisi ve kripto para birimleri ile ilgili şunları kaydetti: “Yönetim kurulu olarak, 2005 senesinde mobil internet endüstrisine bakış açımıza benzer şekilde, Blockchain endüstrisinin de hala erken aşamada olduğuna inanıyoruz. Bu bağlamda kurulumuz, kripto para birimlerini değer deposu olarak görüyor.” Meitu, BTC Yatırımı Yapan Dev Kurumlardan Etkilendi Meitu yetkilileri, Tesla ve Microstrategy gibi dev kurumların Bitcoin yatırım politikası izlemesi ve kripto para birimlerinin toplum nazarında benimsenme oranlarının artışı sonunda bu yatırım kararına vardıklarını belirtti. Meitu 2016 senesinde halka açılarak Çin ve Hong Kong borsalarında listelendi. Hem de firma, Çin, Hong Kong ve Tayvan odaklı kullanıcılarının yoğun ilgi gösterdiği, gerektiğince tanınmış fotoğraf planlama programı olan MeituPic’i geliştirdi. Ek olarak Meitu, büyük miktarda Bitcoin yatırımı yapan ilk Çin odaklı şirket konumunda yer alıyor.