Tasfiye sürecindeki kripto para borsası tekrar hack’lendi

Bir dönemin en çok kullanılan kripto para borsalarından biri olan Cryptopia’nın tasfiye sürecindeyken bile hack’lendiği bildiriliyor. 2014’te faaliyete geçen Yeni Zelanda merkezli borsa, 2019 yılında uğradığı saldırı sonucunda o dönem yaklaşık 18 milyon dolar değerinde kripto para çaldırmıştı. Şirket, saldırı sonrası iflas etti. Borsanın 800 binden fazla kullanıcısı vardı. Yakın tarihli bir başka haberde ise …

Tasfiye sürecindeki kripto para borsası tekrar hack’lendi

Bir dönemin en çok kullanılan kripto para borsalarından biri olan Cryptopia’nın tasfiye sürecindeyken dahi hack’lendiği deklarasyonluyor. 2014’te faaliyete geçen Yeni Zelanda merkezli borsa, 2019 seneninde uğradığı saldırı neticeninde o dönem takriben 18 milyon dolar değerinde kripto para çaldırmıştı. Şirket, saldırı sonrası iflas etti. Borsanın 800 binden fazla kullanıcısı vardı. Yakın tarihli bir başka haberde ise borsanın alacaklısı olan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ merkezli Stakenet şirketi, 1 Şubat 2021 tarihinde Crytopia’nın soğuk cüzdanlarından yaklaşık 45 bin dolar değerinde XSN çıkışı olduğunu izah etti.

2019’un Ocak ayında gerçekleşen saldırıdan sonra bir daha kullanılmayan ve Stakenet’e ait olan bu cüzdanda toplamda 2 milyon dolar değerinde kripto para olduğu belirtiliyor. Tasfiye süreciyle ilgilenen Grant Thornton Yeni Zelanda şirketi ise bunun yetkisiz bir işlem olduğunu doğruladı ve olayı araştırdığını aktardı.