Tarihin en büyük Bitcoin etkinliğine sayılı gün kaldı: Öne çıkan notlar

Kripto para fiyatlanmalarının çeşitli manipülasyonlar ile yönlendirildiği şu günlerde içinizi ferahlatacak bir haber var. Önümüzdeki ayın başında gerçekleşecek olan Bitcoin konferansı, tarihin en büyük Bitcoin etkinliği olarak anılacak. Konferansta; teknoloji, siyaset, spor ve sanat dünyasında önemli başarılara imza atmış birçok konuşmacı katılacak. Bitcoin konferansları, 2011 yılından beri aktif olarak düzenlenmektedir. Bu sene Miami’de gerçekleşecek olan …

Tarihin en büyük Bitcoin etkinliğine sayılı gün kaldı: Öne çıkan notlar

Kripto para fiyatlanmalarının çeşitli manipülasyonlar ile yönlendirildiği şu günlerde içinizi ferahlatacak bir haber var. Önümüzdeki ayın başında gerçekleşecek olan Bitcoin konferansı, tarihin en büyük Bitcoin etkinliği olarak anılacak. Konferansta; teknoloji, politika, spor ve sanat dünyasında ehemmiyetli başarılara imzalamış bir hayli konuşmacı katılacak. Bitcoin konferansları, 2011 seneninden beri aktif olarak tertip etmektedir. Bu yıl Miami’de gerçekleşecek olan etkinlikle alakalı ayrıntıları sizler için araştırdık.  Erken Bitcoin dönemi Bitcoin’in ilk ortaya çıktığı vakitlerde tertip eden etkinliklerin ve katılımcılarının sayısı oldukça azdı. Bir takım vakit bir otelin toplantı salonu bazı vakit bir üniversitenin dersliğinde gerçekleşen Bitcoin etkinlikleri, mutlak topluluğun birbirini tanımasını amaçlıyordu. Böylelikle, internet üzerinden oluşmaya başlayan Bitcoin topluluğunun etkileşimi artabiliyordu.  Kaynak: bitcointalk.org Kripto para sektörün son on senedeki gelişimi Bitcoin konferanslarının tertiplenme süreci üzerinden kolaylıkla gözlemleyebiliriz. İlk Bitcoin etkinliği, 2011 seneninde AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin New York şehrinde tertip ediyor. Etkinliğin ilanı, kurucusu Satoshi Nakamoto’nun erken Bitcoin’ciler ile aktif olarak iletişimde olduğu tanınmış kişi forumda yapılıyor.

Ilanını yapan Bruce Wagner, bir talkshow sunucusu ve Bitcoin müdafaa edicisidir. 2021 Bitcoin Konferansı Konferans, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI saatiyle 3 Haziran sabahı başlayacak ve 5 Haziran akşamı bitecek. Konferansta, popüler kripto paranın müdafaa edicilerinden Michael Saylor, Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey ve ünlü kriptografi uzmanı Nick Szabo konuşmalarını gerçekleştirecekler. Dikkat çeken konuşmacılardan diğerleri de AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’nin Daha önceki Senatörü Ron Paul ve Wyongmin Senatörü Cynthia Lummis olarak karşımıza çıkıyor.  Senatör Lummis’in AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI finans sektörü ile çok yakın ilişkisi var. AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’deki senatörleri ve yöneticileri bilgilendirmek emeliyle U.S. Senate Financial Innovation Caucus isimli enstitütüyü kuruyor.

Bu enstitü, Bitcoin ve blok zinciri teknolojisinin araştırılmasının yanı sıra bu dönüşümün müessesesel bazdaki adaptasyonuyla direk ilişkilidir.  Binance ve FTX gibi büyük borsalarla birlikte ünlü yazılım firması Microsoft’un da destekçi isimler arasında bulunduğunu görüyoruz. Ayrı olarak, geçtiğimiz senelerdeki konferansların aksine bu yıl destekçi sayısının arttığını da söyleyebiliriz. Buna parelel olarak, etkinliğin bu yıl Miami’de gerçekleşiyor olması ehemmiyetli bir konudur. Zira, blok zinciri teknolojisinin hızlı adaptasyonu için yeni Silikon Vadileri gerekmektedir ve İsviçre’deki Zug şehiri ile Miami bu konuda verilebilecek en güzel örneklerdendir. Konferansa nasıl katılabilirim? Miami’deki Anlam Wynwood Convention Merkezi’nde gerçekleşecek olan etkinliğe 10.000 kişi katılabilecek. Ama, sanal olarak da dünyanın her yerinden katılımcı kabul edilmektedir. Eventbrite platformu üzerinden biletleri kontrol edebilirsiniz. Ek olarak, “Whale Tickets” kategorisinde balinalara özel biletler satılmaktadır. Ayrı olarak, Whale Tickets sahipleri, kaykayın efsanevi isimlerinden Tony Hawk ile tanışabilecek ve 5 Haziran’da gerçekleşmesi beklenen “Balina Gecesi” etkinliğine katılabilecekler.