Stellar tabanlı USDC devreye alındı

Stellar Geliştirme Vakfı (SDF), USDC’nin bugün Stellar ağında yayınlanmaya başlandığını duyurdu. Kullanıcıların artık Stellar tabanlı USDC’yi Stellar’ın merkezi olmayan borsasında anında kullanabilecekleri, entegre cüzdanlar aracılığıyla herhangi bir Stellar hesabından erişebilecekleri ve Stellar’ın NGNT, BRLT, ARST, EURT, TZS ve ZAR gibi stabil kripto paralar dahil 9000’den vazla varlığa sahip ekosisteminde alım satım yapabilecekleri belirtildi. Stellar Geliştirme …

Stellar tabanlı USDC devreye alındı

Stellar Geliştirme Vakfı (SDF), USDC’nin bugün Stellar ağında yayınlanmaya başlandığını duyurdu. Kullanıcıların artık Stellar tabanlı USDC’yi Stellar’ın merkezi olmayan borsasında hatıranda kullanabilecekleri, entegre cüzdanlar aracılığıyla rastgele bir Stellar hesabından ulaşabilecekleri ve Stellar’ın NGNT, BRLT, ARST, EURT, TZS ve ZAR gibi kararlı kripto paralar dahil 9000’den vazla varlığa sahip ekosisteminde alım satım yapabilecekleri belirtildi. Stellar Geliştirme Vakfı’nın CEO’su Denelle Dixon, “Bu entegrasyon, Stellar ekosisteminde büyümeyi güçlendirecek ve global finansal sistemde eşit ulaşım sağlama görevimize erişme yolunda bir katalizör olacak.” diye konuştu.

USD Coin tarafı ise Stellar ile varılan ortaklığın Stellar ekosistemini güçlendirirken USDC’nin büyümesini daha da artıracağını dile getirdi. 2020 senesi stabil kripto paraların patlama yaşadığı bir sene oldu ve 2021 de öyle devam ediyor. Bilhassa USDC, Tether’ın bir tahkikat sürecinde olmasının da tesiri ile kullanıcı tabanını hızla büyüttü. Bugün dolaşımda 6 milyar dolarlık USDC var ve stabil kripto para, son bir yılda yüzde 1000’in üzerinde büyüme kaydetti.