Snoop Dogg’dan Dogecoin’e özel klip

Boğa sezonunun en önemli katalizörlerinden biri de coin’lerin reklamlarını yapan ünlüler… Dünyanın en çok tanınan rapçilerinden biri olan ve Twitter’da 20 milyon, Instagram’da ise 57 milyon takipçisi olan Snoop Dogg da kripto para konusuna son dönemde kayıtsız kalmayan isimlerden… Daha önce de konuyla ilgili paylaşımları olan ünlü rapçiden Dogecoin videosu geldi. Son aylarda Elon Musk’ın …

Snoop Dogg’dan Dogecoin’e özel klip

Boğa sezonunun en ehemmiyetli katalizörlerinden biri de coin’lerin reklamlarını yapan tanınmış kişiler… Dünyanın en çok tanınan rapçilerinden biri olan ve Twitter’da 20 milyon, Instagram’da ise 57 milyon takipçisi olan Snoop Dogg da kripto para konusuna son zamanda kayıtsız kalmayan isimlerden… Önceden de konuyla alakalı paylaşımları olan tanınmış kişi rapçiden Dogecoin videosu geldi. Son aylarda Elon Musk’ın bir hayli sefer reklamını yaptığı Dogecoin’i bu sefer takipçilerine gösteren AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’li rapçi Snoop Dogg oldu.

20 Nisan günü malum dünyada kenevir günü olarak kutlanıyor ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de 420 kısaltmasıyla hatıralıyor. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de tarih yazılırken önce ay sonra gün yazıldığı için (4/20/2021 gibi) böyle bir kısaltma seçenek ediliyor. 20 Nisan’ın kısa müddet önce Dogecoin günü olarak da kabul edilmesi, daimî olarak tütün ürünleri kullanan Snoop Dogg’un aynı gün, DOGE için de bir video yayınlamasıyla sonuçlandı. “Snoop Dogg 420 DogeCoin Video” isimli paylaşımını Twitter’dan yapan Snoop Dogg, “Hey Elon! Uzay gemisi için teşekkürler… 420 günün mübarek olsun” yazdı. Paylaşım binlerce RT ve Fav aldı. Son zamanda yeniden ücret artışıyla dikkat çeken Dogecoin geçtiğimiz hafta 0.45 dolara kadar yükselmişti. Hemen peşinden düşüşe geçen kripto para 0.30 dolar düzeyini görmüştü. Anımsanacağı üzere Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk da küçük bir Dogecoin madencilik düzeneği kurduğunu izah etmiş ve çocuklarına da madencilik öğrettiğini söylemişti.