Ripple’dan MoneyGram’in kararı sonrası açıklama

Ripple, 2019 yılında ortaklığa imza attığı para transferi şirketi MoneyGram’in iş birliği konusunda Ripple ve SEC arasındaki dava sürecini gerekçe göstererek geri adım atması hakkında bir açıklama yayınladı. Ripple’dan yapılan açıklamada, “MoneyGram ile 2019’da hâlen yürürlükte olan ve şirketin ODL kullanımıyla sınırlı olmayan uzun dönemli bir sözleşme imzaladık. Birlikte alternatif kullanım durumlarını aktif olarak araştırıyoruz. …

Ripple’dan MoneyGram’in kararı sonrası açıklama

Ripple, 2019 seneninde ortaklığa imzaladığı para transferi şirketi MoneyGram’in iş birliği ile ilgili Ripple ve SEC arasındaki dava sürecini gerekçe göstererek geri adım atması ile ilgili bir izah yayınladı. Ripple’dan yapılan izahta, “MoneyGram ile 2019’da hâlen yürürlükte olan ve şirketin ODL kullanımıyla hudutlu olmayan uzun dönemli bir kontrat imza attık. Beraber alternatif kullanım vaziyetlerini aktif olarak araştırıyoruz. MoneyGram ile ileriye dönük bir yöntem bulmayı sabırsızlıkla bekliyor ve bu davanın nihayetinde dijital varlıkların ve blok zinciri teknolojisinin kullanımı hususunda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de daha fazla legal netlik olacağına inanıyoruz. Önceden de söylediğimiz gibi Ripple aleyhindeki dava, suyu gereksiz yere bulandırdı ve borsalar, piyasa yapıcıları ve işletmeler için daha fazla belirsizlik yarattı.” denildi.

Ripple’ın ilk dava duruşmasında neler yaşandı? MoneyGram’in dünkü izahında, Ripple’ın ödeme çözümü ODL’nin kullanımının askıya alındığı, ayrı olarak bu sene ilk çeyreğinde Ripple pazar geliştirme fiyatları olarak alınan teşviklerden istifa faktörün tasarılanmadığı kaydedildi. Malum para transferi şirketi, Ripple ile anlaşması doğrultusunda her çeyrek dönemde Ripple’dan XRP’nin kullanımını teşviki için “pazar geliştirme fiyatı” isimi altında XRP alıyordu. 2020’nin dördüncü çeyreğinde Ripple’ın MoneyGram’e 8.5 milyon dolarlık teşvik sağladığı belirtildi.