Ripple, Wyoming’de şirket kurdu

Ripple Labs şirketi, ABD’nin Wyoming eyaletinde yeni bir şirket kurulumu yaptı. Resmi eyalet kayıtlarına göre, Ripple Markets WY LLC adıyla kurulan şirket için ilk başvuru Şubat 2020’de yapıldı ve şu anda aktif bir şirket olarak listeleniyor. Gelişmeyi dün Twitter hesabından duyuran Caitlin Long, “Daha fazla kripto para şirketi, kripto para dostu yasalarımızdan dolayı Wyoming’in Delaware’den …

Ripple, Wyoming’de şirket kurdu

Ripple Labs şirketi, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin Wyoming eyaletinde yeni bir şirket heyetimi yaptı. Resmi eyalet kayıtlarına göre, Ripple Markets WY LLC isimiyle kurulan şirket için ilk müracaat Şubat 2020’de yapıldı ve şu anda aktif bir şirket olarak listeleniyor. Gelişmeyi bir gün önce Twitter hesabından duyuran Caitlin Long, “Daha fazla kripto para şirketi, kripto para arkadaşı yasalarımızdan dolayı Wyoming’in Delaware’den daha iyi bir ikamet bölgesi olduğunu fark ediyor.” ifadelerini kullandı. Wyoming Blockchain Komitesi azası Long, Ripple gibi şirketlerin Wyoming’de rastgele bir müessesesel veya franchise vergisine tabi tutulmadığını belirtiyor. Eyalette kripto paralar, mülk ve satış vergisinden de muaf.

Ripple, genel merkezi San Francisco’da bulunsa da resmi olarak Delaware’de kayıtlı bir şirketti. Şirketin legal merkezini Wyoming’e kaydırıp kaydırmayacağı daha bilinmiyor. Son zamanda şirketin yöneticileri, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’deki tertip etmelerin belirsiz olduğundan yakıntı etmişlerdi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse; İngiltere, Japonya ve Dubai gibi bölgeleri, şirketin genel merkezini taşıyabileceği olası bölgeler olarak sıralamıştı. Aynı zamanda Ripple ile SEC arasındaki davanın ilk duruşması bugün görülecek.