Ripple: SEC davası, XRP yatırımcılarının 15 milyar dolarına mâl oldu

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) şirkete ve yöneticilerine karşı açtığı davanın XRP sahiplerine milyarlarca dolara mal olduğunu iddia etti. Önceki gün SEC’nin değiştirilmiş şikayetine cevap veren Ripple, devlet kurumunun korumakla mükellef olduğu yatırımcılara büyük zarar verdiğini öne sürdü. Yanıtta, “…Yalnızca şikayetin dosyalanması XRP sahiplerine büyük zarar verdi, tuttukları varlıkların değerini önemli ölçüde …

Ripple: SEC davası, XRP yatırımcılarının 15 milyar dolarına mâl oldu

Ripple, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) şirkete ve yöneticilerine karşı açtığı davanın XRP sahiplerine milyarlarca dolara mal olduğunu öne sürdü. Evvelki gün SEC’nin değiştirilmiş yakıntınına yanıt veren Ripple, devlet müessesesinin savunmakla yükümlü olduğu yatırımcılara büyük zarar verdiğini iddia etti. Cevapta, “…Sadece yakıntının dosyalanması XRP sahiplerine büyük zarar verdi, tuttukları varlıkların değerini ehemmiyetli ölçüde düşürdü ve çok sayıda borsa, piyasa yapıcı ve diğer piyasa katılımcılarının XRP’deki faaliyetlerini durdurmasına sebep oldu. SEC, 2013’ten bu yana 1.3 milyar doların üzerinde kayıt dışı bir menkul değer satışı olduğunu öne süren bir dava açarken savunduğunu öne sürdüğü kişilere halihazırda tahmini olarak 15 milyar dolardan fazla zararı oldu.” ifadeleri kullanıldı. 

Ripple, Tetragon’un açtığı davayı kazandı Dava öncesinde XRP ücreti, Kasım ayı sonları ve Aralık ayının başlarında 0.70 dolar düzeylerinde işlem gördü. Davadan sonra ise ücret 0.20 dolara yaklaştı.