Ripple davası: XRP yatırımcılarının müdahil olma talebine yeşil ışık

Ripple ve SEC arasındaki davada önemli bir gelişme yaşandı ve hakim Analisa Torres, XRP topluluğunun mahkemeye müdahil olma isteğini kabul etti. SEC’nin karşıt talebi reddedilirken karar XRP topluluğu tarafından küçük de olsa bir zafer olarak yorumlandı. XRP topluluğu adına hakim Torres’e talepte bulunan avukat John E. Deaton’a 10 bin 500 XRP yatırımcısı adına davaya müdahil …

Ripple davası: XRP yatırımcılarının müdahil olma talebine yeşil ışık

Ripple ve SEC arasındaki davada mühim bir ilerleme yaşandı ve hâkim Analisa Torres, XRP topluluğunun mahkemeye müdahil olma isteğini kabul etti. SEC’nin zıt isteği reddedilirken karar XRP topluluğu yönünden ufak de olsa bir zafer olarak yorumlandı. XRP topluluğu adına hâkim Torres’e talepte tespit edilen Avukat John E. Deaton’a 10 bin 500 XRP yatırımcısı adına davaya müdahil olma müracaatı yapma hakkı tanındı.

Tarihler bile tespitlendi Hakim Torres bunun dışında müdahil olma isteğinin en geç 19 Nisan’a kadar sunulmasını istedi. SEC şayet bu hale da itiraz ederse, Ripple şirketi, Brad Garlibghouse ve Chris Larsen’in de itiraza olan cevaplarını 3 Mayıs’a kadar göndermeleri için vakit tanındı. Önleme isteği de reddedildi SEC bu halle alakalı olarak avukat Deaton’ın, niçin bu isteği yaptığıyla alakalı net açıklamalar yapmadığını ve bu hususta itimat edilir olmadığını söyleyerek 26 Mart’ta hakim Torres’e bir mektup göndermiş ve XRP yatırımcılarının davaya müdahil olmalarını engelleme isteğinde bulunmuştu.

Avukattan başka avukata sert reaksiyon Avukat Deaton ise Twitter’dan SEC ve avukatı Jorge Tenreiro için çok sert ifadeler kullandı ve “Tenreiro, benim bu işten bir kâr elde etmek için mahkemeye talepte bulunduğumu iddia ederek beni onlara kötü göstermeye çalışıyor. Bunu okuduğumda ‘Bu niçin bahsediyor?’ diye düşündüm. Ben XRP fiyatıyla alakalı konuşmuyorum. Benim yaptığım yorum, Yaptığım yorum, SEC’nin borsaları XRP’nin yeninden listelenip listelenemeyeceği konusu ile alakalı bilgilendirip bilgilendirmediği üzerineydi.” dedi.