Ripple davası: Müdahil olma talebine ret

Dün 6 binden fazla XRP yatırımcısı adına Ripple ile SEC arasındaki davaya müdahil olma isteğinde bulunan avukat John E. Deaton’un talebi, hakim Analisa Torres tarafından reddedildi. Deaton, mahkemeye gönderdiği mektupta “Davaya müdahil olmak ve seslerinin duyulmasını isteyen XRP yatırımcıları, Ripple Savunması’nda referans gösterilmeyen kişilerden oluşan bir gruptur. Aslında referans gösterilmeyen milyonlarca kişi olsa da, ben …

Ripple davası: Müdahil olma talebine ret

Dün 6 binden çok XRP yatırımcısı adına Ripple ile SEC arasındaki davaya müdahil olma arzusunda tespit edilen avukat John E. Deaton’un talebi, hakim Analisa Torres yönünden reddedildi. Deaton, mahkemeye gönderdiği mektupta “Davaya müdahil olmak ve seslerinin duyulmasını isteyen XRP yatırımcıları, Ripple Savunması’nda referans gösterilmeyen şahıslardan meydana gelen bir gruptur.

Esasında referans gösterilmeyen milyonlarca şahıs olsa da, ben 6 binden biraz çoksıyla etkileşim halindeyim ve onlar seslerinin duyulmasını istiyorlar” ifadelerini kullanmıştı. Başvuru, hakim yönünden kabul edilseydi XRP yatırımcıları, SEC ve Ripple arasındaki davada 3. doğrultu savunma grubu olarak söz alabileceklerdi. Bu grup, Ripple şirketi ve yöneticilerinin lehine değil, aleyhine savunma yapacaktı. Pazar değeriyle önde gelen kripto paralardan XRP, TSİ 20.45 itibari ile 0.45 dolardan prosedür görüyor.