Ripple dava sürecinde yeni tarihler üzerinde anlaşıldı

Ripple’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Chris Larsen ile mevcut CEO’su Brad Garlinghouse’u temsil eden avukat James K. Filan, bugün SEC’nin mahkemeye gönderdiği mektubu paylaştı. Mektupta tarafların mahkemeye, davalıların davayı ret taleplerine ilişkin savunmalarını sunmak için önerilen tarihler üzerinde anlaştıkları bildirildi. Buna göre davalı makamındaki Ripple CEO’su ile kurucu ortağı, davanın reddi doğrultusunda açılış savunmasını …

Ripple dava sürecinde yeni tarihler üzerinde anlaşıldı

Ripple’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Chris Larsen ile sahip olunan CEO’su Brad Garlinghouse’u temsil eden avukat James K. Filan, bugün SEC’nin mahkemeye gönderdiği mektubu paylaştı. Mektupta tarafların mahkemeye, davalıların davayı ret taleplerine dair savunmalarını sunmak için tavsiye edilen tarihler üstünde anlaştıkları bildirildi. Buna göre davalı makamındaki Ripple CEO’su ile kurucu ortağı, davanın reddi tarafında açılış savunmasını 12 Nisan‘da verecek, SEC için bu tarih 14 Mayıs 2021.

Davalıların SEC’ye yanıtı için 4 Haziran 2021‘e kadar vakitı olacak. Mahkeme onayına yayılan tarihler, Ripple dava sürecinin en az Haziran ayına kadar devam edebileceğini gösteriyor. Bununla beraber, sürecin mahkeme dışında tamamlanması mümkünlülüğü her vakit var. SEC komisyoneri Hester Pierce, Ocak ayında verilen bir röportajda kurumun genelde bu davaları sonucunda mahkeme dışında çözdüğüne ilgi çekti. Öte yandan Ripple’ın da SEC ile uyuşma zemini aradığı biliniyor. Son olarak enteresan bir şekilde, Ocak ayında SEC davası nedeniyle XRP’yi platformundan çıkaran İsviçreli kripto para borsası Lykke, geçen vakitlarda bu kararından dönerek tekrar XRP’yi listeledi.