Ripple CEO’su: XRP’ye alternatif kripto para çözümün parçası olabilir

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD’nin önemli televizyon programlarına katılmaya devam ediyor. 2 gün önce Bloomberg TV’de SEC ve eski başkanını sert şekilde eleştiren Garlinghouse bu kez de CNN’de soruları yanıtladı. Davayı kazanacaklarına olan inancını bir kez daha yineleyen Garlinghouse, kaybetmeleri durumunda ise yollarına emin adımlarla devam edeceklerini söyledi: “Bu dava ABD’nin lehine değil” “Bence mahkemeyi …

Ripple CEO’su: XRP’ye alternatif kripto para çözümün parçası olabilir

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD’nin mühim televizyon programlarına katılmaya devam ediyor. 2 gün evvelce Bloomberg TV’de SEC ve eski diğernını sert şekilde eleştiren Garlinghouse bu kez de CNN’de soruları yanıtladı. Davayı kazanacaklarına olan inancını bir kez daha yineleyen Garlinghouse, kaybetmeleri halinde ise yollarına emin adımlarla devam edeceklerini söyledi: “Bu dava ABD’nin lehine değil” “Bence mahkemeyi suçsuz olduğumuz konusu ile alakalı ikna edeceğiz fakat bunun tersi olma olsılığı de var. Biz yolumuza devam edeceğiz. Dava açıldıktan sonra bile, dünyanın çoğu bölgesinden 20 yeni müşteriyle uyuşma imzaladık. ABD’li olmayan müşterilerimizden meydana gelen ağımız gittikçe büyüyor. Burada unutulmaması gereken, ABD’nin dışında büyümeye ve ilerlemeye devam eden bir blokzincir ve kripto para dünyası, ABD’nin lehine değildir” “Kaybedersek çözüm buluruz”

Davanın kaybedilmesi halinde ABD’li müşteriler için XRP‘ye seçenek bir kripto para olup olmayacağı da sorulan Ripple CEO’su şu yanıtı verdi: “Bu muhakkak çözümün bir parçası olabilir. Her vakit ürünümüzün müşterilerimizin problemini çözme merkezli çalışmasını istedik. Bu yüzden bu kadar büyüdük ve RippleNet’te milyarlarca dolarlık bir prosedür hacmi oluştu” “DeFi ve sabit coin’ler rakip değil” DeFi ve sabit coin’ler konusu ile alakalı kendilerinin geride kalma gibi bir hali olmadığını da bildiren Garlinghouse, “Biz diğer bir kullanım bölümünde hizmet veriyoruz. Sınır ötesi ödemelerindeki problemleri çözüyoruz. Hatta birtakım merkez bankalarıyla dijital para konusu ile alakalı çalışmalarımız da var” dedi. “Ripple ve benden şeffafı yok!” SEC’nin kendisi ve Chris Larsen’e getirdiği şahsi suçlamalara ve mali kayıtların meydana çıkarılması talebine de değinen Garlinghouse şunları söyledi: “Mahkemede bu konuyla alakalı ne diyeceklerini ve meydana neler çıkacağını ben de merak ediyorum. Kamuoyu önünde bu halle alakalı bilerek konuşmadım. Adaletin tekerlekleri kimi vakit yavaş döner ama ne olduğunun meydana çıkması mühimdir. SEC tarafının iddialarını duyduk. Gerçekler meydana çıktıkça, kripto endüstrisinde en şeffaf olanların Ripple ve ben olduğum görülecektir”