Ripple CEO’su: SEC davası sonrası 15 yeni müşteri kazandık

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, 2020 yılını özetlediği ve 2021’den bahsettiği bir yazı yayınladı. Buna göre Garlinghouse, 2020’yi Ripple için bir ‘kilometre taşı’ olarak niteledi. Önemli pazarlarda müşteri büyümesinin arttığını kaydeden Garlinghouse, aynı zamanda XRP topluluğundaki geliştiricilerin de inanılmaz yeniliklere imza attığını vurguladı. Bununla birlikte CEO, şirketin SEC ile yasal mücadelesinde iş ortakları, hissedarlar, sektör oyuncuları, …

Ripple CEO’su: SEC davası sonrası 15 yeni müşteri kazandık

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, 2020 senenini özetlediği ve 2021’den söz ettiği bir yazı yayınladı. Buna göre Garlinghouse, 2020’yi Ripple için bir ‘kilometre taşı’ olarak niteledi. Ehemmiyetli pazarlarda müşteri büyümesinin arttığını kaydeden Garlinghouse, bu arada XRP topluluğundaki geliştiricilerin de akılalmaz yeniliklere imzaladığını vurguladı. Bununla beraber CEO, şirketin SEC ile legal mücadelesinde iş ortakları, paydaşlar, sektör oyuncuları, global tertip ediciler dahil olmak üzere global topluluğun geniş bir kesiminden gelen destek için minnettar olduklarını dile getirdi. “Senesi kuvvetli bir şekilde kapattık” diyen Garlinghouse, Ripple’ın 2021’in geçen seneye göre daha başarılı bir sene olması için ihtiyaç duyulan unsurların var olduğunun vurguladı.

“RippleNet mükemmel bir sene geçirdi” Ripple’ın global ödeme çözümü RippleNet’e de değinen CEO, rakamlara göre RippleNet’in mükemmel bir senesi geride bıraktığını, sene boyu RippleNet üzerinden takriben 3 milyon işlem gerçekleştiğini belirtti. Garlinghouse, sözlerinin devamında “Bu, 2019’a kıyas ile takriben 5 kat hacim artışı demek. Talep Üzerine Likidite (ODL) çözümümüz büyümeye devam ediyor ve 2020’de işlemlerin nosyonal değeri, seneden seneye 12 kat artışla takriben 2.4 milyar dolar oldu.” ifadelerini kullandı. Alakanızı çekebilir | Ripple yöneticileri, 2021 beklentilerini izah etti SEC davası sonrası 15 yeni müşteri Global müşteri alakasının de çok kuvvetli olduğunu kaydeden CEO, ekibin 40’tan fazla ülkede haftada 2 olmak üzere yeni müşteri anlaşmaları gerçekleştirmeye devam ettiğini aktardı ve ilave etti: “22 Aralık’ta Ripple aleyhine açılan SEC davasına karşın 15 yeni müşteriyle daha anlaşırken 2020’yi her vakitkinden daha fazla müşteriyle kapattık.” Garlinghouse’a göre, Asya Pasifik bölgesinde dijital finans hizmetleri ve ödemelerin birlikte çalışabilirliğine yönelik artan talep, RippleNet’in bölgedeki bir hayli KOBİ, fintek şirketi ve ödeme sağlayıcıları arasında kabulünü daha da teşvik ediyor.

CEO, bu bölgenin hem müşteri talebi hem de işlem büyümesi ile ilgili en yoğun pazar olduğunu vurguladı. Rakamları da paylaşan Garlinghouse, 2020’de imza adan anlaşma sayısının yıldan yıla yüzde 80 arttığını ve işlemlerde yüzde 1700 oranında artış olduğunu söyledi. XRP Ledger’a da değinen CEO, geçen yıl XRP Ledger’ın Energy Web Foundation ortaklığında küresel olarak dekarbonize edilen ilk büyük blok zinciri olduğunu belirtti. Yeni odak alanı merkez bankası dijital paraları Kripto para alanında inovasyonu ve ödemelerde birlikte çalışabilirliği sürdürmeye devam etmek için merkez bankası dijital para birimlerine odaklandıklarını kaydeden Garlinghouse, XRP’nin köprü para birimi olarak kullanıldığı, CBDC’lerin direk değişimini destekleyen protokoller geliştireceklerini dile getirdi. RippleX’in XRPL ve Interledger protokolü aracılıyla 12 milyondan fazla kullanıcıya eriştiğini izah eden CEO, “Geliştiricilere sınıfının en iyisi uygulamalar ve işlevlerle esin vererek şu anda XRPL’yi kullanan 100’den fazla projede bulunmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. Garlinghouse, son zamanda Apple, PayPal, Amazon, Tesla ve Twitter gibi dev şirketlerden tecrübeli yeni isimlerin yönetici ekibe katıldığını ilave etti. Ayrı olarak Ripple’ın AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de tertip edici netliğin sağlanması için çalışırken devlet kademesiyle ilişkiler ve tertip edici teşebbüsler konusunda danışmanlık sağlamak için JPMorgan’ın daha önceki tertip edici işlerden mesul yöneticisi Sandie O’Connor’un idare heyetine katıldığını belirtti. Son olarak Garlinghouse, 2021 ve ötesi için inanılmaz ve dayanıklı bir ekipleri olduğunu, her şartta “Değerlerin İnterneti”ni oluşturma görevine sadık kalacaklarını bildirdi.