Revolut, Dogecoin’i kritik günde eklemeye hazırlanıyor

Popüler dijital bankacılık uygulaması Revolut, Dogecoin’i listelemek için hazırlık yapıyor. The Block’s özel haberine göre şirket, Elon Musk’ın Saturday Night Live’daki şovu yayınlanmadan önce Dogecoin’i alım satıma açmayı hedefliyor ancak 7 Mayıs itibari ile hala Dogecoin ile ilgili testler yapılıyordu. Dogecoin fiyatı, son günlerde Musk’ın milyonlarca izleyicisi olan bu şovda Dogecoin’den bahsetme ihtimaliyle beraber çok …

Revolut, Dogecoin’i kritik günde eklemeye hazırlanıyor

Popüler dijital bankacılık uygulaması Revolut, Dogecoin’i listelemek için hazırlık yapıyor. The Block’s özel haberine göre şirket, Elon Musk’ın Saturday Night Live’daki şovu yayınlanmadan önce Dogecoin’i alım satıma açmayı amaçlıyor ancak 7 Mayıs itibari ile hala Dogecoin konusunda testler yapılıyordu. Dogecoin ücreti, son günlerde Musk’ın milyonlarca izleyicisi olan bu şovda Dogecoin’den söz etme ihtimaliyle birlikte çok ciddi artış yaşadı.

ALAKANIZI ÇEKEBİLİR

Dogecoin, Elon Musk’ın tweet’iyle rekora yaklaştı Dogecoin, 2013 seneninde şaka emelli olarak piyasaya sürüldü. Kripto para, bu sene Elon Musk ve Mark Cuban gibi milyarder isimlerin desteğiyle birlikte hemen hemen 100 milyar dolarlık bir piyasa değerine erişti. Diğer taraftan bugün 10 milyar dolarlık bir değerlemeye sahip olduğu belirtilen Revolut, bir müddettir kripto para alım satımına aracılık ediyor. 15 milyonu aşkın kullanıcısı olan uygulama, geçtiğimiz ay 11 yeni kripto para ilave ederek listelediği kripto paraların sayısını 21’e çıkarmıştı. Uygulamada kripto paralar sadece alınıp satılabiliyor ve saklanabiliyor, başka bir cüzdana çekilemiyor. Bununla birlikte şirket, 6 Mayıs’ta Bitcoin çekme işlemlerine müsaade edeceğini izah etmişti.