Rapor, Son 30 Gündeki Bitcoin Girişlerinin 2017 ve 2019'da BTC'nin Toplam Piyasa Kapasitesini Aştığını Açıkladı

Glassnode'dan gelen yeni verilere göre, 30 günden 25 Ocak'a kadar bitcoin'e toplam sermaye girişi, Eylül 2017 ve 2019'un başlarındaki tüm Bitcoin piyasa değeri kadar yüksek. Glassnode kurucu ortağı ve CTO'su Rafael Schultze-Kraft, gerçekleştirilen sınıra göre tahmin edildiği üzere Bitcoin'e (BTC) nakit girişinin olduğunu tweetledi, […]

Rapor, Son 30 Gündeki Bitcoin Girişlerinin 2017 ve 2019'da BTC'nin Toplam Piyasa Kapasitesini Aştığını Açıkladı

Glassnode'dan gelen yeni verilere göre, 30 günden 25 Ocak'a kadar bitcoin'e toplam sermaye girişi, Eylül 2017 ve 2019'un başlarındaki tüm Bitcoin piyasa değeri kadar yüksek. Glassnode kurucu ortağı ve CTO'su Rafael Schultze-Kraft, gerçekleştirilen üst sınıra göre tahmin edilen Bitcoin'e (BTC) nakit girişlerinin, incelemenin takvim ayı boyunca 70 milyar dolara ulaştığını ve dört yıl önceki Eylül ayı için tüm BTC piyasa değerine eşit olduğunu tweetledi ve 2019'un başlarında. 2017'de, Bitcoin fiyatları sadece üç aylık bir süre içinde keskin bir şekilde yükseldi ve Aralık ayına kadar yaklaşık 20.000 $ 'a ulaştı - o zamanlar tüm zamanların en yüksek seviyesi - büyük ölçüde BTC'nin eşi benzeri görülmemiş BTC'yi kaçırmaktan korkan küçük zamanlı yatırımcıların önderlik ettiği bir rallide fiyat artışı.

Şimdi, Glassnode verileri, bitcoin'e kurumsal ilgideki artışı yansıtıyor. Son birkaç ayda, kurumlar ya rezerv varlık olarak ya da parasal enflasyona karşı koruma sağlamak için milyarlarca doları en iyi kripto para birimine pompaladılar. Varlığın yükseliş eğilimi 2020'nin sonlarında 42.000 $ 'lık bir rekora ulaştığında, büyük ölçüde kurumsal ve kurumsal katılımla sürdürüldü - analistler tarafından BTC'nin kalıcılığını sağladığını düşündüğü bir şey. Bu noktada, kripto para biriminin toplam piyasa değeri psikolojik 1 trilyon doları aştı. Ancak coşkunun ortasında, bitcoin'in fiyatı sadece 24 saat içinde 40.000 $ 'dan 30.000 $' ın altına düştü ve bu da balon patlamasının rastgele seslendirilmesine yol açtı. O zamandan beri, BTC, son iki haftada 31.000 ile 37.000 $ aralığında değişen alım satımlarla 40.000 $ 'lık tutacağı geri almak için mücadele etti. Bu arada, Etoro kıdemli analisti Simon Peters, geçen hafta Bitcoin fiyatlarında yaşanan düşüşün balon patlaması olmadığını söylüyor. Büyük kurumsal yatırımcılardan gelen talebin bitcoin'in daha da düşmesini önleyeceğini söylüyor. Peters, BTC'nin yıl sonuna kadar 70.000 $ 'a ulaşacağını tahmin ediyor çünkü "Bitcoin için temel zemin olumlu kalıyor." Peters, news.Bitcoin.com ile paylaştığı yorumlarda, "Düşüşe rağmen, büyük kurumsal yatırımcılardan gelen talep etkileyici olmaya devam ediyor" dedi. "Talep yavaşlamıyor ve birçok yatırımcının önemli bir düşüşü bir balon patlaması olarak değil, ortaya çıkan bir fırsat olarak göreceğine inanıyorum. Her büyüklükteki yatırımcı, 28.000 $ 'lık bir bölgede pozisyonlarını tamamlamak için mükemmel bir fırsat olarak bakacak ”dedi.

Bitcoin'e gelen sermaye girişi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.