Piyasada Sinyaller Karışık: Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Önemli Noktalar

Bu hafta Bitcoin fiyatı ve dolayısıyla tüm kripto para birimlerinde karışık sinyaller alınıyor. Haftaya güçlü başlayan kripto para…

Piyasada Sinyaller Karışık: Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Önemli Noktalar

Bu hafta Bitcoin ücreti ve dolayısıyla tüm kripto para birimlerinde karışık sinyaller alınıyor. Haftaya kuvvetli başlayan kripto para birimleri daha sonra düzeltme grafiği çizdi. Düzeltmenin hemen peşinden yaşanan toparlanma ise bugün yeni bir düzeltme ile sonuçlandı. 14 Nisan’da yeni bir rekora imza atan Bitcoin’in yaşadığı düzeltme bir hayli analist için kaygı yaratacak bir hamle değil. Peki, Bitcoin’de ehemmiyeti düzeyler nereler? Bitcoin Ücreti Aktüel Vaziyet Yazının yayına hazırlandığı an itibari ile 54.289 dolardan işlem gören öncü kripto para birimi 14 Nisan’da kaydettiği 64.918 dolarlık rekorun ardından düzeltmeye geçti ve ücret 51.680 dolara kadar geriledi.

51.680 dolardan sonra oldukça volatil bir tablo çizmeye başlayan Bitcoin’e bağlı olarak altcoin’lerde de benzer hamleler görüldü. Sözgelimi; piyasa hacmi itibariyle en büyük altcoin olan EThereum (ETH) da Bitcoin ile beraber 1.945 dolar bandına kadar geri çekildi. Bu noktada birçok deneyimli analist aslında bu düzeltme hareketlerinin geçmişte yaşanan düzeltmelerden daha küçük olduğu ve rastgele bir paniğe gerek olmadığı ile ilgili hemfikir. Şayet geçmişte yaşanan düzeltmeler yaşanacak olursa ise Bitcoin’in 42.000 dolara kadar düşmesi mevzubahis olabilir. Bitcoin Ehemmiyetli Düzeyler Analistlerin izahlarına göre Bitcoin’de ilk güçlü diren 55.000 dolar düzeyinde bulunuyor. 55.000 doların üzerinde ise 55.400 doların kilit direnç düzeyi olarak görüldüğü dile getiriliyor.

55.000 dolarlık düzeyin güçlü bir şekilde geçilmesi ise 58.000 dolarlık düzeyin ve ardından 60.000 dolarlık psikolojik düzeyin tekrar test edilmesini sağlayabilir. Bunlara ek olarak analistler 57.500 doların yeni ralli için tetikleyici düzey olduğunu da belirtiyor. Aşağı istikametli bir harekette ise ilk olarak 54.000 doların ve ardından 53.500 doların destek vererek görüleceği istikametinde analizler bulunuyor. 53.500 doların kaybı 51.00 dolarlık düşük seviyenin tekrar test edilmesine kapı aralayabilir.