Piyasada Karışık Sinyaller: Bitcoin (BTC) Hafta Sonu Yeni Bir Rekor Kırabilecek Mi?

Dün Bitcoin 60.000 doların üzerine doğru yaptığı denemede reddetme ile karşılaştı ve fiyat bu reddetme ile birlikte 56.300…

Piyasada Karışık Sinyaller: Bitcoin (BTC) Hafta Sonu Yeni Bir Rekor Kırabilecek Mi?

Dün Bitcoin 60.000 doların üstüne doğru yaptığı denemede reddetme ile karşılaştı ve fiyat bu reddetme ile beraber 56.300 dolar standardına geriledi. Ardından fiyat yükselişe işlemiş olsa da analistler şu an için piyasada karışık sinyaller olduğunu ifade ediyor. Bitcoin’de Karışık Sinyaller Dün boğalar bir kez daha denetimi ele geçirerek Bitcoin (BTC) fiyatını 60.000 dolar üstüne çıkarmak istedi.

Fakat 60.000 dolarda karşılaşıla reddetme sebebiyle tekrar bir düşüş yaşandığı görüldü. 58.000 dolar şu anda kuvvetli bir destek srandardı olmaya devam ediyor ve hafta sonu büyük ihtimalle pazara daha çok volatilite görülmesi bekleniyor. Bitcoin fiyatında görülen hareket ile beraber altcoin’ler de benzer grafikler çizdi. Perşembe gününe sakin başlayan altcoin’ler BTC’deki yükseliş ile beraber kayda değer artışlar kayıt etti ve 60.000 dolar bandındaki reddedilme ile grafikler gün başındaki seviyeler döndü. Dolayısıyla hafta sonu için görülecek grafiklerde Bitcoin’in hamleleri büyük önemi taşıyor.

Analistler Perşembe günkü hareketler sebebiyle Bitcoin’in yönünün oran olarak belirsiz kaldığını ifade ediyor. Cardano Fiyatı Bitcoin’in fiyat faaliyetlerinin yanı sıra Cardano’nun (ADA) son iki günde gerektiğince iyi grafik çizdiği görülüyor. ADA’nın CoinBase Pro’da listeleneceği haberlerinin sonrasında yükselişe geride bıraktığımız kripto para birimi fiyatını 1 dolar seviyelerinden 1.47 dolar seviyelerine kadar yükseltmeyi başarı. Fakat ADA’nın da piyasada yaşanan belirsizlikten payına düşeni aldığı görülüyor. Güne 1.24 dolar bandında başlayan ADA‘nın volatil fiyat faaliyetlerini devam ettirdiği görülüyor.