Piyasa İkiye Bölündü: Bitcoin Düşüşü Devam Edecek Mi?

Bloomberg’in paylaştığı bir haberde Wall Street’ten bir grup analiste göre, mevcut Bitcoin satışının devam edeceği ve bu satışların…

Piyasa İkiye Bölündü: Bitcoin Düşüşü Devam Edecek Mi?

Bloomberg’in paylaştığı bir haberde Wall Street’ten bir grup analiste göre, mevcut Bitcoin satışının devam edeceği ve bu satışların öncü kriptoyu 40.000 dolar indireceği düşünülüyor. Bitcoin’deki Düşüş Birkaç Wall Street şirketinden analistler, mevcut Bitcoinfiyatının diğer spekülatif varlıklara benzer şekilde 200 günlük MA’ya geri dönmeye devam edeceğine inanıyor. Bu gerçekleşirse şayet dünyanın öncü kripto para birimi mevcut ücreti olan 45.000 dolar düzeyinden 40.000 dolara kadar düşmeye devam edecek. Bu noktada bu görüşün Evercore ISI’den Rich Ross’un görüşü olduğunu ve diğerlerinin, Elon Musk’ın son tweetlerinin daimi düşüş tesiri sebebiyle BTC’nin daha düşük düzeyleri görmesinin olası olduğunu düşündüğünü belirtmek gerekiyor. Diğer taraftan Tallbacken Capital Advisors CEO’su Michael Purves, ayıların şu anda kripto piyasasının kontrolünü ele geçirdiğine inanıyor.

Bloomberg’e göre Purves, Nisan ayında şu anda yaşanan BTC gerilemesini öngörmüştü. Purves’a göre, Bitcoin‘in tutması şart olan bir sonraki ehemmiyetli düzey 42.000 dolar. BTC’nin bu düzeyin altına düşerse, daha büyük düşüşleri tetikleyebilir. Diğer şirketlerin analistleri ise altın (XAU) mevcutta 1.867 dolardan işlem gördüğü için altının şu anda kriptodan para emdiğine inanıyor. Bununla beraber Bitcoin geçen sene Mayıs ayından bu yana yüzde 300’ün üzerinde artış yaşadı ve Nisan ayında 64.400 dolarlık rekor düzeyin görülmesinin hemen peşinden ücret takriben olarak %30 geriledi. Yükseliş Beklentileri Ancak Tom Lee‘nin liderliğini yaptığı Fundstrat Küresel Advisors’ın finans uzmanları bunun tersini düşünüyor. Şirketin stratejisti David Grider, Bitcoin’in yakında yükseliş eğilimine geri döneceğine inanıyor ve büyük düzeltmelerin bir boğa piyasası için normal olduğuna işaret ediyor. Grider konuyla alakalı izahlarında, “Geleceği bilmiyoruz, ancak ihtimallerin dibe yakın olduğunu düşünüyoruz ve yatırımcıların burada “paniğe kapılarak satış” yapmasını istemiyoruz.” sözlerini kullandı. Ayrı olarak finans müesseseleriyle çalışan Anchorage Digital Bank, müşterilerinin kriptolarını satmadığını ve hem de varlıklarını artırarak dipte BTC satın aldıklarını söylüyor.