Peter Schiff’ten Yanlış Tahmin Sonrası İddialı Açıklama!

Bazı isimler Bitcoin (BTC) başarısını kabullenemiyor ve her başarılı hamlenin ardından lider kripto para birimi ile ilgili görüşlerini…

Peter Schiff’ten Yanlış Tahmin Sonrası İddialı Açıklama!

Kimi isimler Bitcoin (BTC) başarısını kabullenemiyor ve her başarılı hamlenin hemen peşinden öncü kripto para birimi konusunda görüşlerini daha da iddialı hale getiriyor. Bu isimlerden biri de sık sık Bitcoin tenkitleri tanıdığımız ve aynı vakit sıkı bir altın müdafaa edicisi olan Peter Schiff. “BTC Katiyen 50.000 Dolar Olmayacak” Schiff geçtiğimiz vakitlerde BTC konusunda yaptığı büyük izahlarda öncü kriptonun asla 50.000 doları göremeyeceğini ifade etmişti ve bu konuda da oldukça ısrarlıydı. Ancak Bitcoin bir gün önce oldukça kararlı bir şekilde 50.000 doların üzerine çıktı ve 51.000 dolar oldukça yaklaştı. 2019’da CNBC sunucusu Joe Kernen, Bitcoin’in ücretinin Mayıs 2020’ye kadar 55.000 dolara erişeceğini dile getirmişti ve Peter Schiff, “Bitcoin hiçbir zaman 50.000’e erişmeyecek” diyerek Kernen’la tabir yerindeyse dalga geçti. Her ne kadar daha 55.000 dolar görülmemiş olsa da Kernen tahminine Schiff’ten çok daha yakın görünüyor.

“BTC Sıfırlanacak” Dün Bitcoin’in 50.000 doları görmesinden sonra Schiff’in erkek çocuğunun da içinde bulunduğu Twitter kullanıcıları altın müdafaa edicisine geçmişte ettiği sözleri anımsattı. Tüm bunların üzerine Schiff, tahminlerinin yanlış olduğunu kabul ettiğini ve BTC 100.000 dolara kadar yükselse dahi eninde nihayetinde sıfır dolara düşüşün kaçınılmaz olduğunu ifade etti. Schiff’in erkek çocuğu ise bu izahı dolayısıyla babasıyla tabir yerindeyse alay etti. Yanlış Tahminler Schiff sık sık BTC konusunda izahlar yapıyor ve tahminlerde bulunuyor. Ancak yapılan tahminlerin büyük çoğunluğu hatalı ve izahlar da artık eskisi kadar dikkate alınmıyor gibi görünüyor. Bununla beraber Schiff daimi BTC yerine altın yatırımı yapılması gerektiğini müdafaa ediyor. Her ne kadar yatırımcılar altından vazgeçmiyor olsa da artık Bitcoin’i de görmezlikten gelmiyor. Dolayısıyla bir hayli uzman isme göre Schiff’in ağır ağır BTC konusunda negatif görüşünü değiştirmesi gerekiyor.