Peter Schiff: “Bitcoin Satın Almak Bir Yatırım Değildir”

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, lider kripto para birimi Bitcoin hakkında yorumlarda bulundu. Her piyasa geri çekilmesinde…

Peter Schiff: “Bitcoin Satın Almak Bir Yatırım Değildir”

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, öncü kripto para birimi Bitcoin ile ilgili yorumlarda bulundu. Her piyasa geri çekilmesinde sahneye çıkmasıyla bilinen Schiff, Bitcoin satın almanın talih oyunu olduğuna inanıyor. Peter Schiff Tekrar Sahnede Schiff, Bitcoin karşıtı söylemleriyle tanınan bir isim. Öncü kripto para Bitcoin’in 44.295 dolara gerilemesi ile beraber tanınmış kişi isim gündem olmak ismine sahneye çıkmış gibi görünüyor. Amerikali milyoner, Twitter’da şu tenkitlerde bulundu: “Tek bir Elon Musk tweet’inin Bitcoin ücreti üzerinde bu kadar tesiri varsa, kim harbiden bunun bir para birimi olduğunu düşünebilir? Tek kelimelik bir tweet onu rizikoya atıyorsa, Bitcoin nasıl güvenli bir sığınak olabilir?

Bitcoin satın almanın yatırım değil şans oyunu olduğunu şimdi daha iyi anlamış olmalısınız.” Tesla CEO’su Elon Musk’ın, Bitcoin’in etrafa zarar verdiğini öne sürmesinin hemen peşinden öncü kripto paranın düşüş trendi ivme kazandı. Esasen, bu görüş elektrikli otomobil şirketinin kendi ideolojisiyle çelişiyor. Bunun yanı sıra Tesla, Bitcoin ile otomobil satın alma işlemlerini ertelediğini izah etti. Kripto paralarla ilgilenen bir hayli büyük şirket, bu gelişmenin ücreti direk etkilediğine inanıyor. Schiff’e Reaksiyon Yağdı Schiff, Bitcoin ücret hareketlerinin tek kelimelik bir tweet’e bağlı olduğunu iddia ederken Bitcoin karşıtı söylemlerine devam etti. Ancak milyarder isme reaksiyonlar gecikmedi. Bitcoin’in düşüşünü speküle faktörün yanlış olduğunu aktaran bir hayli Twitter kullanıcısı piyasanın düzeltme safhasına girdiğini ve Elon Musk’ın bununla hiçbir alakası olmadığını kaydetti. Lider kripto para birimi Bitcoin, bu hafta %26’ın üzerinde değer kaybı yaşadı. BTC, şubat ayından bu yana ilk kez 42.284 dolara kadar geriledi. Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 45.000 dolar düzeylerinden işlem görüyor.