PayPal, kripto para saklama şirketi Curv’ü resmen satın alıyor

Ödeme devi PayPal, kripto para ve dijital varlıkları desteklemek için girişimlerini hızlandırmak ve genişletmek üzere Curv’ü resmen satın alıyor. Geçtiğimiz günlerde PayPal’ın bu şirketi satın alacağına dair haberler ortaya çıkmıştı. Bu haberler, PayPal’ın resmi açıklamasıyla doğrulandı. Şirketin Curv’ü 200 milyon dolara satın alacağı iddia edilirken resmi açıklamada anlaşmanın finansal boyutuna ilişkin bir detaya yer verilmedi. …

PayPal, kripto para saklama şirketi Curv’ü resmen satın alıyor

Ödeme devi PayPal, kripto para ve dijital varlıkları desteklemek için teşebbüslerini hızlandırmak ve genişletmek üzere Curv’ü resmen satın alıyor. Geçtiğimiz günlerde PayPal’ın bu şirketi satın alacağına değin haberler ortaya çıkmıştı. Bu haberler, PayPal’ın resmi izahıyla doğrulandı. Şirketin Curv’ü 200 milyon dolara satın alacağı öne sürülürken resmi izahta anlaşmanın finansal boyutuna ait bir ayrıntıya yer verilmedi.

PayPal’ın yöneticilerinden Jose Fernandez da Ponte, konu hakkındaki izahında Curv’ün satın alımının daha kapsayıcı bir finansal sistem vizyonunu gerçekleştirmek üzere beceri ve teknolojiye yatırım yapma gayretinin bir parçası olduğunu söyledi. İzahta, satın alım işleminin 2021’in ilk yarısında bitirmesinin amaçlandığı belirtildi. PayPal, geçtiğimiz Ekim ayında kripto para alım satım ve gizleme hizmeti sunmaya başlamıştı. Şirket, bu hizmetleri şu anda Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin için sağlıyor.