NFT platformunda ilk tweet için teklif 2 milyon dolara çıktı

Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey, Valuables adında bir NFT platformunda Twitter’da kendisi tarafından yazılan ilk tweet’i NFT hâline getirerek satışa çıkardı. TSİ 18.35 itibari ile tweet için verilen teklifin boyutu 2 milyon dolara kadar ulaştı ve bu teklif, TRON projesinin kurucusu ve CEO’su Justin Sun’dan geldi. Sun’dan önce Bridge Oracle’ın CEO’su Sina Estavi, …

NFT platformunda ilk tweet için teklif 2 milyon dolara çıktı

Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey, Valuables isminde bir NFT platformunda Twitter’da kendisi tarafından yazılan ilk tweet’i NFT hâline getirerek satışa çıkardı. TSİ 18.35 itibari ile tweet için verilen önerinin boyutu 2 milyon dolara kadar erişti ve bu öneri, TRON projesinin kurucusu ve CEO’su Justin Sun’dan geldi. Sun’dan önce Bridge Oracle’ın CEO’su Sina Estavi, 1.5 milyon dolarlık bir teklif yapmıştı. Şimdi Estavi’nin bu teklifin üzerine çıkıp çıkmayacağı merakla bekleniyor.

NFT nedir? Bir müddettir faaliyette olan ve Twitter kullanıcılarının tweet’lerini doğrulayarak başkalarına satmasına müsaade veren Valuables platformu, Dorsey’in tweet’ini satılığa çıkarmasının hemen peşinden büyük alaka gördü. Dorsey’in tweet’ini NFT’ye dönüştürmesi sonrası sayısız kullanıcı da kendi tweet’lerini satılığa çıkardı. Dorsey’in satışa çıkardığı Twitter’ın ilk tweet’i NFT’ler, son zamanda bir hayli alanı dönüştürüyor. NFT tabanlı koleksiyon ürünlerinin satışlarıyla her geçen gün yeni rekorlar kırılıyor. Yakın vakit önce Flow’un NFT platformu VIV3’de satışa çıkarılan Evolution NFT serisinin 2 milyon dolarlık binlerce parçası dakikalar içinde tükenmişti.