Nasdaq Listesinde Bulunan Kripto Firması, Sahte Bitcoin Madenciliği İşiyle Yatırımcıları Dolandırmakla Suçlandı

Nasdaq'da listelenen bir bitcoin madencilik şirketine karşı toplu dava açıldı. Dava, işletmenin var olmayan bitcoin madenciliği operasyonlarıyla "tamamen hileli" olduğunu iddia eden bir rapora atıfta bulunuyor. Dava, Crypto Firmasının Bitcoin Madencilik İşletmesinin "Tamamen Hileli" Olduğunu İddia Ediyor Çarşamba günü New York Güney Bölge Mahkemesinde […] aleyhine bir toplu dava açıldı

Nasdaq Listesinde Bulunan Kripto Firması, Sahte Bitcoin Madenciliği İşiyle Yatırımcıları Dolandırmakla Suçlandı

Nasdaq'da listelenen bir bitcoin madencilik şirketine karşı toplu dava açıldı. Dava, işletmenin var olmayan bitcoin madenciliği operasyonlarıyla "tamamen hileli" olduğunu iddia eden bir rapora atıfta bulunuyor.

Dava, Crypto Firmasının Bitcoin Madencilik İşletmesinin "Tamamen Hileli" Olduğunu İddia Ediyor Çarçarşambanü New York Güney Bölge Mahkemesinde Bit Digital Inc., CEO'su Min Hu ve CFO'su Erke Huang'a karşı bir toplu dava açıldı. Nasdaq'da BTBT sembolü ile listelenen bir holding şirketi olan Bit Digital, ABD ve Hong Kong'daki yan kuruluşları aracılığıyla bitcoin madenciliği işine girmeyi iddia ediyor.

Adı Eylül 2020'de Golden Bull Ltd.'den (dicker DNJR) değiştirildi. Dava, J Capital Research tarafından Bit Digital'in "fon çalmak için tasarlanmış sahte bir kripto para birimi işi" yürüttüğünü iddia eden 11 Ocak'ta yayınlanan bir rapora atıfta bulunuyor. yatırımcılardan. " J Capital, Bit Digital’in "Çin'de 22.869 bitcoin madencisi çalıştırdığı" iddiasının "kesinlikle mümkün olmadığını" iddia ediyor. Araştırma şirketi, "BTBT madencilik operasyonuna ev sahipliği yaptığı varsayılan yerel hükümetler tarafından orada bitcoin madencilerinin bulunmadığını doğruladığını" belirtti ve ekliyor: BTBT'nin ifşa ettiği bitcoin işletmesinin tamamen sahtekarlık olduğunu düşünüyoruz. Davacı Anthony Pauwels, bireysel olarak ve 21 Aralık 2020 ile 8 Ocak arasında Bit Digital menkul kıymetlerini satın alan herkes adına davalıları federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçluyor. Sanıkların "maddi olarak yanlış ve / veya yanıltıcı beyanlarda bulunduklarını ve ayrıca şirketin işleri, faaliyetleri ve beklentileri hakkında maddi olumsuz gerçekleri açıklamadıklarını" söylediler. J Capital'in raporunun yayınlanmasının ardından, "Bit Digital’in hisse senedi fiyatı, alışılmadık derecede yüksek ticaret hacmi nedeniyle 11 Ocak 2021'de hisse başına 6,27 $ veya% 25 düşüşle hisse başına 18,76 $ 'a düştü," dava ayrıntıları. Yerel Çin Yetkilileri Şirketten Hiç Haberdar Olmadı Bit Digital daha önce, "Madencilik faaliyetlerimiz Wuhai, Zhundong, Xinlinhot ve Sichuan, Çin'dedir." J Capital, "Çin'de, bir veri merkezine sahip olmak için hükümete kaydolmanız ve yerel yönetimlerin tüm veri merkezleri ve bitcoin madenciliği işlemlerinin kayıtlarına sahip olması gerektiğini" açıkladı. Araştırma şirketi ayrıca "Çin tescilli bir kuruluş olmadan bunun yasal olmayacağını" belirtti. Ayrıca, “Şirketlerin bir kira sözleşmesi veya bir barındırma sözleşmesi imzalamadan önce yerel bir tüzel kişilikten bir kayıt belgesi göstermeleri gerekir. Yine de şirket, Çin'de madencilik tesislerini hem işlettiğini hem de kiraladığını açıkça iddia ediyor. " Bit Digital’in iddialarını doğrulamak için J Capital bu bölgelerin hükümetleriyle temasa geçti. J Capital, "Telefon görüşmelerinde, her bölgedeki yerel hükümet yetkilileri bize bitcoin madenciliği operasyonları olmadığını ve Bit Digital'i duymadıklarını söylediler" dedi. Zhundong'un bir yetkilisi J Capital'a şunları söyledi: "Büyük veri, kripto para birimi, bulut bilişim parkları veya veri merkezleri - bunların hiçbiri burada kayıtlı değil." Bir Xilinhot yetkilisi de "Burada bitcoin merkezi yok" dedi. Benzer şekilde, Wuhai'den bir yetkili J Capital'a şunları söyledi: Burada bitcoin merkezi yok. Bit Digital'i hiç duymadım. Madencilik Teçhizatı Üreticileri Ayrıca 'Boş Bıraktı' Bit Digital'in iddia ettiği bitcoin madencilerine sahip olduğunu doğrulamak için J Capital, "Çin'deki tüm büyük bitcoin madenciliği ekipmanı üreticileri" ile konuştu ancak "BTBT'yi hiç duymamıştı" dedi.

BTBT'nin 2020'de 21.713 makine satın aldığını söylediği bir madencilik teçhizatı üreticisi olan Microbt'un bir çalışanı, J Capital'a BTBT'nin onlardan ekipman satın almadığını söyledi. "Bit Digital'i hiç duymadım" dedi. J Capital, "Şirketin eski VIE'sinin adını daha iyi bir sonuç olmadan verdik," dedi. Bit Digital ayrıca 2020'nin ilk dokuz ayında Bitmain'den 256 madenci satın aldığını söyledi. Ancak J Capital, BTBT ile ilgili soru sorulduğunda Bitmain'in "boş kaldığını" söyledi. Bit Digital Yanlış Suçlamalar İddiası Bit Digital Inc., Salı günü suçlamalara yanlış olduklarını iddia ederek yanıt verdi. Şirket, "2020 yılında tedarikçilerden hiçbir zaman yeni madenci satın almadığımız için şirketi veya yan kuruluşlarını bilmeyecekler" diye iddia ediyor. Bit Digital ayrıca, 18 Aralık 2020'de üçüncü çeyrek finansal sonuçlarında açıklandığı üzere, 40.865 bitcoin madencisine sahip olduğunu doğruladı. Şirket ayrıca, “Bitcoin madencilik tesisleri için kira imzalamadık. Daha düşük hizmet maliyetlerine ulaşmak için, madencilik tesisleri üçüncü taraf tedarikçilerimiz tarafından sürdürülüyor… Çin'deki bitcoin madencilik tesisleri, Hong Kong tedarikçileri tarafından sürdürülüyor. " Ayrıca Bit Digital, Xmax Hong Kong'u satın aldığını ve "Çin anakarasındaki tüm bitcoin madenciliği operasyonlarının Xmax Hong Kong tarafından yürütüldüğünü" açıkladı. Davacı ve sınıf, "telafi edici zararlar", "avukat ücretleri ve bilirkişi ücretleri dahil olmak üzere bu davada ortaya çıkan makul masraf ve harcamalar" ve "Mahkemenin adil ve uygun gördüğü diğer ve daha fazla tazminat" talep etmektedir.

Bit Digital’in madencilik faaliyetleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünden bize bildirin