Motley Fool “10 kat büyüme potansiyeli” nedeniyle 5 milyon dolarlık Bitcoin alıyor

Finans ve yatırım danışmanlığı şirketi The Motley Fool, dün Twitter hesabından şirket olarak Bitcoin‘e 5 milyon dolar yatırım yapmaya karar verdiklerini bildirdi. We’ve got BIG NEWS! We’re buying $5 million in Bitcoin on our own balance sheet. That’s right. $5 million. — The Motley Fool (@themotleyfool) February 17, 2021 Açıklamada, “Kendi bilançomuzda 5 milyon dolarlık …

Motley Fool “10 kat büyüme potansiyeli” nedeniyle 5 milyon dolarlık Bitcoin alıyor

Finans ve yatırım danışmanlığı şirketi The Motley Fool, bir gün evvel Twitter hesabından şirket olarak Bitcoin‘e 5 milyon dolar yatırım yapmaya karar verdiklerini bildirdi. We’ve got BIG NEWS! We’re buying $5 million in Bitcoin on our own balance sheet. That’s right. $5 million. — The Motley Fool (@themotleyfool) February 17, 2021 İzahta, “Kendi bilançomuzda 5 milyon dolarlık Bitcoin satın alıyoruz.” denildi ve bu kararın neden alındığı izah etti.

Buna göre Motley Fool, şu üç nedenle Bitcoin alıyor: “Uzun vadede altından daha tesirli bir değer deposu olacağına inanıyoruz.” “Ücretlerin önümüzdeki on senede istikrar kazanması vaziyetinde bir değişim aracı olabileceğine inanıyoruz.” “Enflasyona karşı randımanlı bir savunma aracı olabileceğini düşünüyoruz.” Ayrı olarak Bitcoin’in uzun vadeye odaklanarak oluşturulmuş çeşitlendirilmiş bir portföyde rol oynayabileceğine inandıklarını ve bu Bitcoin yatırımını uzun yıllar elde tutmayı tasarıladıklarını belirttiler.