Morgan Creek CEO’su Mark Yusko’dan Bitcoin yorumu: 250 bin dolar çok olası

Yatırım danışmanlığı firması Morgan Creek’in kurucusu, CEO’su ve aynı zamanda da finans yöneticisi olan Mark Yusko, Bitcoin‘in 5 sene içinde 250 bin dolarlık fiyata gelebileceğini belirtti. Teknolojik gelişimin her zaman devam edeceğini belirten Yusko, “Ağ etkisi ve kullanımın her geçen gün artmasıyla 250 bin dolara gelmesi çok olası, ki bu fiyatın bu sene geleceğini söyleyen …

Morgan Creek CEO’su Mark Yusko’dan Bitcoin yorumu: 250 bin dolar çok olası

Yatırım danışmanlığı firması Morgan Creek’in kurucusu, CEO’su ve bu arada da finans yöneticisi olan Mark Yusko, Bitcoin‘in 5 yıl içinde 250 bin dolarlık ücrete gelebileceğini belirtti. Teknolojik gelişimin her vakit devam edeceğini belirten Yusko, “Ağ tesiri ve kullanımın her geçen gün artmasıyla 250 bin dolara gelmesi çok olası, ki bu ücretin bu sene geleceğini söyleyen de çok fazla uzman var” diye konuştu. Son haftalarda 60 bin dolar düzeyini aşmakta zorlanan Bitcoin’in her geçen gün daha çok insan tarafından benimsendiğini belirten Yusko, CNBC’nin Trading Nation programına katıldı. En büyük kripto para ile ilgili insanların, her geçen gün büyüyen ağ tesirini görmezden geldiğini belirten Yusko şu ifadeleri kullandı: “Her gün büyüyen ve en hızlı büyüyen ağ…” “İnsanlar teknolojik evrimi ve hayatımızda hep olacak hesaplama gücünü unutuyor. Bu hesaplama gücü değer interneti tabaka protokolünün temelini oluşturuyor.

Bu, tarihin en hızlı büyüyen ve trilyon dolarlık değere erişen ağı konumunda ve büyümeleri 15-20 sene dürmüş olan FAAANG (*Facebook, Amazon, Apple, Netflix, Google) şirketlerinin hemen arkasında bulunuyor” “Ücret 250 bin dolara erişmeli” Bitcoin’in hiç kimseye veya bir güce bağımlılığı olmadığını ve hem altın hem de bir hayli varlığın özelliklerini gizlediğini belirten Yusko şu yorumu yaptı: “Bu hızlı uyarlama, her gün artan kullanım derken önümüzdeki senelerde Bitcoin’i altın düzeyinde göreceğiz. Bitcoin bir değer gizleme aracı, aynı zamanda dijital altın… Ayrı olarak bir değere sahip varlığın bütün özelliklerini de içinde barındırıyor. Para biriminden söz etmiyorum.

Bitcoin’in kimseye bağımlılığı yok. Burada şayet altının parasal değeri 4 trilyon dolarsa, dijital altının da değeri en az 250 bin dolar olmalıdır. Bunun içine mücevherleri de katıp 8 trilyon dolarlık değer elde edersek de o vakit BTC ücreti 500 bin dolara gitmelidir diye düşünüyorum” “Bitcoin pay senetleriyle korele değil” Bitcoin’in hisse senetleriyle korele bir varlık olup olmadığı sualini da cevap veren Yusko, koronavirüs pandemisi sebepli düşüşlerin örnek gösterilerek böyle açıklar yapıldığını ancak BTC’nin hiçbir şekilde hisse senetleriyle korele olmadığını belirtti: “Her yatırımcı portföyünde bulundurmalı” “İnsanlar geçen yıl Mart ayını örnek gösteriyor. Korele zannediyorlar. O dönem bir tasfiye vardı. Altın da, pay senetleri de, Bitcoin de düştü. İnsanlar satmak istemedikleri varlıkları da satmak zorunda kaldılar. Ancak geri dönüşler nasıl oldu? Pay senetleri yüzde 100 arttı. Bitcoin ise yüzde 500’den fazla arttı. Dolayısıyla Bitcoin tamamiyle korele olmayan bir varlıktır. Bence her yatırımcının da portföyünde bulunmalıdır” “Dogecoin gibi binlercesi yok olacak” Dogecoin’in de içinde bulunduğu binlerce token ve coin’in yok olacağını belirten Morgan Creek CEO’su, “Evet kimi protokoller yaşamaya devam edecek. Fakat içinde DOGE’un da olduğu bir hiçbir kullanım alanı olmayan, hiçbir değeri olmayan varlıklar en nihayetinde yok olacak” dedi.