Milyarder Yatırımcı Kripto Paralara Büyük Bir Yatırım Yapabileceğini Söyledi

Icahn Enterprises’ın kurucusu Carl Icahn, Bloomberg’e verdiği bir röportajda kripto para piyasasında 1,5 milyar dolarlık bir yatırım ile…

Milyarder Yatırımcı Kripto Paralara Büyük Bir Yatırım Yapabileceğini Söyledi

Icahn Enterprises’ın kurucusu Carl Icahn, Bloomberg’e verdiği bir röportajda kripto para piyasasında 1,5 milyar dolarlık bir yatırım ile girmeye hazır olduğunu ifade etti. Burada ehemmiyetli olan nokta ise Icahn’ın geçtiğimiz senelerde kripto para birimlerine karşı ciddi bir kuşku ile yaklaşması ve sonunda fikrini değiştirenler kervanına katılmış olması. 1,5 Milyar Dolarlık Yatırım Icahn, Forbes’a göre net değeri 15,6 milyar dolar olan Trump idaresinin daha önceki danışmanı ve  bir yatırımcı. 2018’de yaptığı izahlarda Icahn CNBC’ye, kripto paranın “komik” olduğunu söylemiş ve “Belki onlar için çok yaşlıyım fakat o şeylere dokunmam” sözlerini kullanmıştı. Ancak 26 Mayıs’ta konuşan Icahn, şu anda büyük bir yatırım yapmayı düşündüğünü ifade etti. Icahn, piyasaya yalnızca birkaç token alarak girmeyeceğini ifade etti ve tam olarak söylemeyeceğini belirtse de 1,5 milyar dolar gibi büyük bir yatırım yapabileceğinin sinyallerini verdi.

Kriptolarla Alakalı Fikirlerini Değiştirenler Icahn, geçtiğimiz 12 ay içinde kripto parayla alakalı görüşlerini değiştiren ve gittikçe büyüyen milyarderler listesine katılıyor. Icahn, hangi kripto para birimleri ile ilgilendiği sorulduğunda ise çok açık vermedi ve şu sözleri kullandı: Bugün piyasada bulunan kripto para birimlerinin çoğu hayatta kalmayacak, ancak kripto para biriminin şu veya bu şekilde artık kalıcı olduğuna inanıyoruz. Açık olmak gerekirse, hiç bir kripto para birimi satın almadık, ancak üzerinde çalışıyoruz. Bunlara ek olarak Icahn, bir değer deposu olarak hizmet vermeyen kripto para birimlerinin hemen hepsinin piyasadan silineceğini düşünüyor. Icahn Çoktan Yatırım Yapmış Olabilir Mi? Kimi isimler, Icahn’ın çoktan yatırım yapmış olabileceğini ve bu sebeple son izahlarını ifade etmiş olabileceğini dile getiriyor. Sözgelişi; kripto yatırım şirketi Mythos Capital and Bankless’ın kurucusu Ryan Adams, Twitter’da yaptığı izahlarda, “Carl Icahn önceden bir milyar dolarlık ETH ve BTC satın almadıysa, neden bir milyar dolarlık ETH ve BTC almak üzere olduğunu izah etsin?” sözlerini kullandı.