Milyarder İsim Bitcoin’i Kendini Kanıtlamış Varlık Olarak Tanımladı

Milyader yatırımcı Ray Dalio, lider kripto para birimi Bitcoin ve kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu. Başarılı iş insanı…

Milyarder İsim Bitcoin’i Kendini Kanıtlamış Varlık Olarak Tanımladı

Milyader yatırımcı Ray Dalio, öncü kripto para birimi Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili izahlarda bulundu. Başarılı iş insanı Dalio, Bitcoin’in yatırım portföylerindeki yerini ispat ettiğine inanıyor. Ray Dalio Bitcoin Oturumunda Görüşlerini Aktardı Texas A&M Bitcoin oturumunda konuşan başarılı iş insanı lider kripto para birimi özelinde şu yorumda bulundu: “Bitcoin’in kendini kanıtladığına inanıyorum. Ayrı olarak bu tür varlıkların çeşitlendirilmesini destekliyorum.”

Geçtiğimiz dönemlerde lider kripto para birimi Bitcoin hakkında belirsiz ifadeler kaydeden Ray Dalio, BTC’ye olan inancının kimi sebeplere dayandığını aktardı. Lider kripto para biriminin mükemmel bir programlamaya sahip olması ve benimsenme oranlarının artması milyarder iş adamını etkileyen ehemmiyetli etmenler olarak kaydedildi. Bununla beraber milyarder isim Bitcoin’in kendini bir hayli istikametten ispat ettiğini şu sözlerle aktardı: “Öz değeri ve hudutlu arzı olan bir varlık için çok uygun bir vakitteyiz. Bu altın için geçerli ancak Bitcoin de bunları bir hayli istikametten ispat etti.” Bitcoin konulu oturumda Dalio’nun yanı sıra; tecrübeli yatırımcı Tim Draper, Bitcoin piyasa değerinin 100 trilyon dolara erişeceğini öne süren Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Dallas Federal Rezerv Bankası üst düzey yetkilisi Rob Kaplan ve milyarder yönetici Bill Miller gibi yüksek profilli konuşmacılar da bulundu.

Bitcoin Sert Düşüşün Hemen peşinden Toparlanıyor Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz gün %15 değer kaybetmişti. Ancak toparlanma merhalesine giren Bitcoin, haberimizin hazırlandığı sırada 55.900 dolar düzeylerinden işlem görüyor. Diğer taraftan öncü kripto para 2017 seneyin Aralık ayında 19.000 dolar düzeylerine kadar tırmanmış ancak bir sonraki sene 3.000 dolara kadar gerilemişti. BTC uzun vadede yükseliş trendini savunsa da kısa vadede bir geri çekilme yaşayabilir. Bu da bir takım uzmanlarca, BTC ücretinin daha yüksek düzeylere çıkmadan önce düzeltme aşaması olarak açıklanıyor.