Microstrategy, Şirket Rezervlerine 253 Bitcoin Daha Ekledi

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in en büyük destekçilerinden Michael Saylor, Microstrategy’nin rezervlerine BTC eklediğini duyurdu. Halka açık yazılım…

Microstrategy, Şirket Rezervlerine 253 Bitcoin Daha Ekledi

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in en büyük destekçilerinden Michael Saylor, Microstrategy’nin rezervlerine BTC eklediğini duyurdu. Halka açık program şirketi Microstrategy, ortalama 59.339 dolar fiyatla 15 milyon dolar karşılığında 253 Bitcoin daha satın aldı. Microstrategy Rezervlerindeki Bitcoin Miktarı Microstrategy 5 Nisan tarihi itibarıyla, ortalama 24.311 dolar fiyattan toplam 2.226 milyar dolar karşılığında 91.579 Bitcoin varlığına sahip. Dev iş zekası firması rezervlerine daha evvelce 12 Mart tarihinde 15 milyon dolar harcayarak 262 Bitcoin daha ekledi. Firmanın Bitcoin biriktirmeye devam etmesinin birincil nedeni, CEO Michael Saylor’un Bitcoin’in geleceği ile ilgili şahsi fikirleri olarak ön görü ediliyor. Michael Saylor Bitcoin ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı: “Bitcoin, küresel finansal ekosistemin üstünde devamlılık sağlayıcı bir tesire sahip olacak.” Michael Saylor, daha evvelce de çoğu kez dile getirdiği üzere Bitcoin’i maddi enflasyon riskine karşı korunmada altından daha iyi bir varlık olarak görüyor.

Bununla eş güdümlü Saylor, şirketlerin uzun vadeli getiri elde etmek için nakit tutmak yerine kripto para birimlerini rezervlerine eklemesi gerekliliğini savunuyor. Microstrategy’nin açıklamasının sonrasında BTC %0.5’lik bir artış kaydetti. Bu fiyat artışı da kurumsal yatırımcıların BTC fiyatındaki etkisini açıklıyor. Şirketin Hisse Senedi Fiyatı İlk Bitcoin Alımından Bu Yana Arttı Microstrategy’nin hisse senedi fiyatı, ilk Bitcoin yatırımdan bu yana %856 arttı. Fortune 500 şirketi, 2020 Ağustos ayında ortalama 11.000 dolar fiyattan Bitcoin satın almaya başladı. Bu tarihten itibaren toplam 2.226 milyar dolar yatırım yapan şirket 1 yıldan kısa bir vakit ortamında 3 milyar dolar kar elde etti. İlk BTC satın alımı esnasında MSTR 141.99 dolardan prosedür görüyordu. O zamandan bu yana şirketin hisse senedi fiyatı 8 kat artış kaydederek 9 Şubat 2021 tarihinde 1.315 dolar ile ATH gördü. Bu sayılar ilk BTC satın alımından bu yana %826 artış olarak kayıtlara geçti. MSTR, an itibarıyla 725 dolardan prosedür görüyor.