Microstrategy Piyasa Belirsizliğini Reddetti: 10 Milyon Dolar Değerinde BTC Satın Aldı

Microstrategy CEO’su Micheal Saylor, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şirket rezervlerine 10 milyon dolarlık BTC daha eklediklerini duyurdu. Tweet’e…

Microstrategy Piyasa Belirsizliğini Reddetti: 10 Milyon Dolar Değerinde BTC Satın Aldı

Microstrategy CEO’su Micheal Saylor, Twitter üzerinden yaptığı izahta şirket rezervlerine 10 milyon dolarlık BTC daha ilave ettiklerini duyurdu. Tweet’e göre Microstrategy, vasati 48,888 dolar ücretinden 205 Bitcoin daha satın aldı. Microstrategy 1 Mart’ta yaptığı izahla 15 milyon dolar harcayarak 328 Bitcoin (BTC) daha satın almıştı. Bununla birlikte, 5 Mart 2021 itibarıyla şirket rezervlerinde 91,064 Bitcoin bulunuyor. Microstrategy’nin Yol Haritası Bitcoin birkaç gündür 46,000 ile 50,000 dolar arasında hareket ediyor.

Bir takım yatırımcılara göre, Microstrategy daha fazla BTC satın alabilmek için ücretin düşmesini bekliyor. Bununla birlikte Bitcoin 50,000 doların altını gördüğü her an Microstrategy için alım fırsatı oluşturuyor. Bir takım Twitter kullanıcıları, Microstrategy’nin Bitcoin almak için çabuk olduğuna, şirketin tüm varlığını Bitcoin (BTC) satın almak için gözden çıkaracağına inanıyor. Bu tür spekülasyonlar, gerçeği temsil etmemekle beraber az da olsa gerçeklik hissesi barındırıyor.

Zira önceden Microstrategy, Bitcoin’i “emin bir değer deposu” olarak ifade ederken, Bitcoin satın almaya devam edeceklerini belirtmişti. Ayrı olarak, boğalar Bitcoin’in 100,000 dolar düzeyine erişmesini bekliyor. Bir takım kripto meraklılarına göre, Microstrategy büyük çaplı bir boğa rallisi beklentisiyle BTC rezervlerini artıyor olabilir. Ayrı olarak; Microstrategy, Tesla, Square gibi şirketler Bitcoin yatırımlarıyla ses getirdi. Hem de son olarak tanınmış kişi yatırımcı Jim Rogers, Bitcoin satın almadığı için pişman olduğunu izah etti. Microstrategy’nin BTC Alımları Sembolik Mi ? Bir takım analistlere göre Microstrategy’nin son Bitcoin alımı, şirketin her ücret düşüşü akabinde yaptığı “sembolik” bir hamledir. Microstrategy yoluna devam etmeye istekli görünse de Wall Street etkeni Bitcoin üzerinde bir miktar tesire sahip gibi görünüyor. Microstrategy’nin son BTC alımı büyük ölçüde semboliktir. Ancak daha ehemmiyetli bir noktadan söz edecek olursak, şirketin pay ücreti şubat ayında gördüğü doruktan sonra %50 değer kaybetti. Buna karşın Microstrategy Bitcoin rezervlerini satmayı düşünmedi.