Microstrategy 15 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı

İş zekası şirketi Microstrategy CEO’su Micheal Saylor, şirket rezervlerine 15 milyon dolar değerinde Bitcoin alımı yaptıklarını duyurdu. Microstrategy…

Microstrategy 15 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı

İş zekası şirketi Microstrategy CEO’su Micheal Saylor, şirket rezervlerine 15 milyon dolar değerinde Bitcoin alımı yaptıklarını duyurdu. Microstrategy CEO’su Micheal Saylor’ın Bitcoin Hedefi Haberin yazıldığı sırada Nasdaq şirketi Microstrategy, rezervlerinde 90,859 adet Bitcoin bulunduruyor. Şirket rezervlerinde 4,38 milyar dolar değerinde Bitcoin bulunduran Microstrategy CEO’su Saylor, Bitcoin almaya devam edeceklerinin vurgulayarak şunları aktardı : ” Nakit rezervlerimizden artan her fon ile Bitcoin alma taktiğimizi sürdüreceğiz.

Piyasa şartlarına göre ek Bitcoin (BTC) satın almak için anapara artırımı işlemleri için borç veya pay senedi ihraç edebiliriz. “ Bitcoin’in en kuvvetli müessesesel destekçisi Microstrategy, pazartesi yapılan bugün göre takriben 15 milyon dolar nakit karşılığında 328 Bitcoin daha satın aldığını duyurarak Bitcoin bakiyesini artırdı. İlanı Twitter üzerinden yapan Microstrategy CEO’su Michael Saylor, öncü kripto para birimi Bitcoin’i yaklaşık olarak 45,710 dolar vasati ücretten satın aldıklarını bildirdi. MicroStrategy has purchased an additional ~328 bitcoins for ~$15.0 million in cash at an average price of ~$45,710 per #bitcoin. As of 3/1/2021, we #hodl ~90,859 bitcoins acquired for ~$2.186 billion at an average price of ~$24,063 per bitcoin. $MSTRhttps://t.co/fGH5KacsPI — Michael Saylor (@michael_saylor) March 1, 2021 Dünyanın en büyük halka açık iş zekası şirketi MicroStrategy, her biri yaklaşık 24,063 dolardan toplamda 90,859 adet Bitcoin satın aldı. Microstrategy 90,859 adet Bitcoin’i yaklaşık 2,19 milyar dolar harcayaracak rezervlerine kattı. Reuters verilerine göre şirketin Bitcoin varlığı yaklaşık 4,38 milyar dolar değerinde. Microstrategy, ilk yatırımından bu yana daimi olarak Bitcoin satın aldı. Şirket geçtiğimiz hafta yaklaşık 1,03 milyar dolar değerinde 19,452 Bitcoin daha satın almıştı.

Ehemmiyetli Müesseselerin Bitcoin Yatırımı Piyasada Güveni Artırıyor AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin en daha önceki bankası BNY Mellon, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock ve kredi kartı devi Mastercard gibi dev şirketler kripto para sektörü ile ilgili Microstrategy’nin ayak izlerini izliyor. Ayrı olarak Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın alması da bir diğer ehemmiyetli etken. Bu gibi dev müessesesel şirketlerin BTC satın alması yatırımcı güvenini ehemmiyetli derecede artırdı.