Michael van de Poppe: “Bitcoin’de (BTC) Tehlike Hala Geçmedi”

Piyasanın popüler analistlerinden Michaël van de Poppe, Bitcoin’in hala aşağı yönlü bir baskı altında olduğunu dile getirdi ve…

Michael van de Poppe: “Bitcoin’de (BTC) Tehlike Hala Geçmedi”

Piyasanın popüler analistlerinden Michaël van de Poppe, Bitcoin’in hala aşağı istikametli bir baskı altında olduğunu ifade etti ve yatırımcılara temkinli adımlar atmaları ile ilgili ikazlarda bulundu. “Bitcoin Hala Baskı Altında” Analistin izahlarına göre düzeltmenin zamanlaması nedeniyle Bitcoin ücretinde daha alt düzeyler görülebilir.

Van de Poppe’un izahlarına göre düzeltme daha bitmedi. Zira tarihsel olarak değerlendirildiğinde Mart ayı kripto para birimleri için iyi geçen aylar arasında bulunmuyor. Bilhassa sert düşüşlerden sonra grafiklerin hala kısa vadede düşüş sinyali verdiğini belirten analist, orta ve uzun vadede hala yükseliş sinyalleri alındığını dile getirerek yatırımcıların içine su serpti.

Bunlara ek olarak Van de Poppe, BTC‘nin şu anda 50.000 ila 52.000 dolar arasında net bir direnç bölgesi ile karşı karşıya olduğunu ve bu sebeple yatırımcıların tereddütte kaldığını dile getirdi. “Paniğe Gerek Yok” Kısa vadede Bitcoin’in savunmasızlığına karşın analist, Bitcoin’in ücreti 35.000 doların altına düşse dahi “paniğe gerek olmadığını” ilave ediyor ve şu sözleri kullanıyor: Piyasa yapısı hala iyi. Bitcoin 35 bin dolara düşse bile, hala düşük dipler ve yüksek doruklar göründüğü için piyasa yapısı hala iyi. Bu yüzden düzeltici hamlelerin olması çok tabii.

Son zamanlarda yaşandığı gibi düzeltmelerin genel manada çok sert olduğunu belirten analist, tarihsel olarak bu düzeltmeler sonrasında yukarıya istikametli hareketlerin yaşandığını belirtiyor. Dolayısıyla aslında bu gibi düşüşler satın alma fırsatı olarak değerlendirilmeli ve panik satışlar yapılmamalı. Altcoin Ücret Beklentileri Bitcoin’in yanı sıra analist, altcoin’lerin bilhassa Nisan ayında artışa geçeceğini düşündüğünü ve bu süreç içinde belli bir aralıkta hareket edeceklerini dile getiriyor. Dolayısıyla analist, Mart ayında yatay grafiklerin oluşabileceğini ve bir nebze sıkıcı bir dönem olabileceğini dile getiriyor.