Mesut Özil’in NFT’si yakında satışa çıkıyor

Dünyaca ünlü Fenerbahçeli yıldız Mesut Özil de NFT dünyasına adım attı. Avatar teknolojisi şirketi Genies tarafından oluşturulan NFT tabanlı Mesut Özil avatar serisi, NFT pazaryeri Nifty Gateway üzerinde Pazartesi günü satışa çıkacak. Şapkalar, kramponlar ve giysilerden oluşacak koleksiyonun satışlarından elde edilecek gelirlerin bir kısmı ise yardım kuruluşu BigShoe’ye gidecek. İlginizi çekebilir | NFT nedir? Genies …

Mesut Özil’in NFT’si yakında satışa çıkıyor

Dünyaca tanınmış Fenerbahçeli yıldız Mesut Özil de NFT dünyasına adım attı. Avatar teknolojisi şirketi Genies tarafından oluşturulan NFT tabanlı Mesut Özil avatar serisi, NFT pazaryeri Nifty Gateway üzerinde pazartesi günü satışa çıkacak. Şapkalar, kramponlar ve elbiselerden oluşacak koleksiyonun satışlarından ele geçirilecek gelirlerin bir bölümü ise yardım kuruluşu BigShoe’ye gidecek. 

 NFT nedir? Genies şirketi, önceden Justin Bieber, Rihanna, Offset, Cardi B ve J Balvin gibi tanınmış kişi isimlerin üç boyutlu avatarlarını oluşturmuştu. Dünyanın en tanınmış kişi dijital sanatçılarından olan BossLogic de serinin oluşturulmasında ehemmiyetli rol oynadı. NFT piyasası her geçen gün etkileyici bir hızda büyüyor. Son verilere göre NFT piyasasının toplam hacim 184 milyon doları geçti. Bugüne kadar 5 milyonun üzerinde satış gerçekleştirildi.