Max Keiser Yeni 2021 Bitcoin (BTC) Hedefini Paylaştı!

Büyük bir Bitcoin (BTC) destekçisi olan Max Keiser Twitter üzerinden yaptığı son açıklamalarda, dünya genelinde geleneksel para birimlerinin…

Max Keiser Yeni 2021 Bitcoin (BTC) Hedefini Paylaştı!

Büyük bir Bitcoin (BTC) destekçisi olan Max Keiser Twitter üzerinden yaptığı son açıklamalarda, dünya çapında geleneksel para birimlerinin hiper enflasyonu devam ederse, Bitcoin’in bu sene 220.000 dolar fiyat standardına ulaşabileceğini dile getirdi. BTC 2021 Hedefi: 220.000 Dolar Son günlerde ABD Senatosu, dolaşımdaki para sayısını artırarak ve önde gelen ekonomistlerin ve makro yatırımcıların öngördüğü enflasyonu körükleyerek 1.400 dolarlık yardımlarda dağıtılmak üzere 1.9 trilyon dolar değerinde diğer bir teşvik paketi onayladı. Fakat aralarında Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz’ın da bulundu birtakım mühim isimler hükümetin kriz karşıtı ödemelerini alacak olan ABD’deki pek çok gencin onlarla Bitcoin satın alabilmek isteyeceğine inanıyor. Max Keiser, ABD hükümeti yönünden yapılan bu teşvik önlemlerinin hiper enflasyonu tetikleyeceğini ve artıracağına inanıyor. Bu sebeple Keiser, Bitcoin‘in bu sene 220.000 dolara ulaşmasını bekliyor.

Bitcoin’de Düzeltme Devam Edecek Mi? Cumartesi günü 61.700 dolarlık yeni bir tarihi zirveye ulaştıktan sonra önder kripto para birimi düşüşe geçti ve bugün 56.000 dolar bandında sabit kaldı. Oluşan büyük satışların, yatırımcıların karlarını sabitlemesinden ve nakit çekimlerden kaynaklandığına inanılıyor. Hem de Pazartesi günü meydana çıkan haberlere göre, Hindistan hükümeti geride bıraktığımız sene kaldırılan kripto yasağını tekrarlamak için bir yasa çıkarmayı planlıyor. Fakat bu sefer yalnızca bankaların kripto para birimleriyle uğraşan şirketlere ve şahıslara hizmet vermesi yasaklanmayacak aynı vakitte bireylerin Bitcoin ve diğer kriptoları elinde bulundurması da yasalara aykırı duruma gelecek. Bunlara ek olarak birtakım uzmanlar, sahip olunan BTC fiyat düşüşünün fiyatları daha da aşağı çekecek bir düzeltmenin başlangıcı olabileceğine inanıyor.