Kuzey Amerika’nın ilk Bitcoin ETF’ine büyük talep

Kuzey Amerika’daki ilk halka açık Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF), ilk işlem gününde büyük ilgi gördü. Perşembe günü Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda listelenmeye başlanan ETF’de bir günden daha az bir süre içinde yaklaşık 165 milyon dolarlık işlem hacmine ulaşıldı. İlginizi çekebilir | ETF nedir ve Bitcoin ETF’i neden önemli? Bu rakamın diğer ETF’lerin ilk işlem günlerine …

Kuzey Amerika’nın ilk Bitcoin ETF’ine büyük talep

Kuzey Amerika’daki ilk halka açık Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF), ilk işlem gününde büyük alaka gördü. Perşembe günü Toronto Menkul Değerler Borsası’nda listelenmeye başlanan ETF’de bir günden daha az bir müddet içinde takriben 165 milyon dolarlık işlem hacmine erişildi.

ETF nedir ve Bitcoin ETF’i neden ehemmiyetli? Bu rakamın diğer ETF’lerin ilk işlem günlerine göre oldukça üzerinde olduğu dile getiriliyor. Kanada merkezli Purpose Investments tarafından yönetilen fonun ciddi bir talep dalgasıyla karşı karşıya kaldığı belirtiliyor. 2021 seneninde asıl büyük olayın AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de halka açık olarak işlem görmeye başlayacak bir Bitcoin ETF’i olacağı öngörülüyor. Bugüne kadar bir Bitcoin ETF’i için AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin SPK’sı olan SEC’ye sayısız müracaat yapıldı ve müessese bunların tamamını geri çevirdi. Şu anda SEC’nin masasında onay veya ret kararı için bekleyen birkaç Bitcoin ETF başvurusu var.