Kriptolar Bugün Kırmızıya Büründü: Neden Büyük Bir Düşüş Yaşandı?

Kripto para birimleri yeşilde geçen günlerin ardından iki gündür bir düşüş grafiği çiziyor ve deyim yerindeyse adeta kan…

Kriptolar Bugün Kırmızıya Büründü: Neden Büyük Bir Düşüş Yaşandı?

Kripto para birimleri yeşilde geçen günlerin hemen peşinden iki gündür bir düşüş grafiği çiziyor ve tabir yerindeyse sanki kan ağlıyor. Peki, kripto para birimlerinin hemen hemen tamamını tesiri altına alan bu düşüş neden yaşandı?

Düzeltme Mi, Ayı Piyasası Mı?

Analistlerin büyük çoğunluğuna bu bir ayı piyasasının başladığının sinyali değil, yalnızca derin bir düzeltme. Bir hayli analist bu düzeltmenin Mart ayında olmasını bekliyordu. Zira genel olarak Mart aylarında ciddi düşüşler gözlemleniyor. Ancak görünüşe göre Mart ayında olması beklenen düzeltme grafikleri Şubat’ın son haftasında meydana geldi. Analistler ve uzman isimler piyasanın sıhhatli bir şekilde ilerleyebilmesi için bu düşüşlerin ihtiyaç duyulan olduğunu dile getiriyor. Zira düzeltmeler olmazsa ve ardından ayı piyasası başlarsa kayıplar çok daha büyük olabilir. Ayrı olarak uzman isimlerin bu gibi düzeltmelerde sakin kalınması gerektiğini dile getirdiklerini de belirtmek gerekiyor.

Yükseliş Grafikleri Yine Görülecek Mi?

Bir hayli analist 2021 seneninde yaşanacak boğa koşusunun 2017 seneninde yaşanandan çok değişik olacağını defaatle ifade etti. Nitekim iddialarının doğru olduğunu şimdiden görüyoruz. Analistler bu düşüşün ardından Bitcoin’in yine yükselişe geçeceğini ve ilk olarak 60.000 dolarlık alanın yeniden test2 edileceğini düşünüyor. Sene bitmeden ise 100.000 dolarlık düzeyin görüleceği hala düşünülüyor. Trendler Hala Yükselişi İşaret Ediyor İki gündür her ne kadar aşağı istikametli grafiklere tanık olsak da genel görünümün hala yükseliş trendinde olduğu düşünülüyor. Bilhassa orta vadeli grafikleri değerlendiren isimler şu an için paniğe gerek olmadığını dile getiriyor. Bitcoin ile beraber altcoin’lerin da yükselişinin devam edeceğini ifade eden analistler, bilhassa BTC 50.000 dolar ile 60.000 dolar arasında bir müddet konsolide olursa altcoin’lerin bu vaziyetten yararlanacağını dile getiriyor.