Kripto Türevleri Yükseliyor

Türev piyasası verilerine göre Bitcoin opsiyonlarının açık faizi, metrik 7 Ocak 2021'de yakalanan yüksek seviyeye yaklaşırken 9,6 milyar dolara ulaştı. Ayrıca, bitcoin vadeli işlemlerine olan toplam açık ilgi sürekli olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşıyor. Kripto para birimi spot piyasaları konsolide olurken, bitcoin tabanlı türev piyasaları sürekli eylem gördü. Zamanında […]

Kripto Türevleri Yükseliyor

Türev piyasası verilerine göre Bitcoin opsiyonlarının açık faizi, metrik 7 Ocak 2021'de yakalanan yüksek seviyeye yaklaşırken 9,6 milyar dolara ulaştı. Ayrıca, bitcoin vadeli işlemlerine olan toplam açık ilgi sürekli olarak tüm zamanların en yükseklerine yaklaşıyor.

Kripto para birimi spot piyasaları konsolide olurken, bitcoin tabanlı türev piyasaları sürekli eylem gördü. Yayınlandığı sırada hem bitcoin vadeli işlemleri hem de opsiyonların açık ilgisi önemli ölçüde artmaktadır. Örneğin, skew.com'daki araştırmacılar kısa süre önce "bitcoin vadeli işlemlerinin açık ilgisinin hızla tüm zamanların en yüksek seviyesine geri döndüğünü" tweetledi.

Skew, CME Group'un şu anda en büyük açık payının "bir miktar marjla" olduğunu da ekledi. Bitcoin vadeli işlemleriyle ilgilenen borsalardan elde edilen veriler, açık ilginin artmaya devam ettiğini gösteriyor.

Okex, bugün bitcoin vadeli işlemlerinin açık ilgi alanına kadar dizginleri elinde tutuyor, ardından CME ve Binance platformları geliyor. Bu üç lider bitcoin türev piyasasını sırasıyla Huobi, Bybit, FTX, Bitmex, Deribit, Bitfinex, Kraken ve Coinflex izliyor. Açık faiz açısından tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşan bitcoin vadeli işlemlerine ek olarak, Ethereum vadeli işlemleri ve seçenekleri artan talebin yanı sıra kripto varlığının tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın spot piyasalarını gördü. Skew analytics, Deribit'in 1.5 milyar $ 'lık emriyle toplam ETH opsiyon faizinin 1.7 milyar $ civarında olduğunu gösteriyor. Deribit'in ETH opsiyonlarının açık faizini Okex (153 milyon dolar), Bitc.com (41 milyon dolar) ve Huobi (9,7 milyon dolar) izliyor. Kripto vadeli işlem arzusunun yanı sıra, bitcoin opsiyonları 2021'in ilk ayında önemli ölçüde arttı. Tüm açık bitcoin opsiyon pozisyonlarının tahmini teorik değeri 9.6 milyar dolar ve vade sonu 29 Ocak 2021 olarak belirlendi. Kripto borsası Deribit, aslan payını yönetiyor % 84,37 (8,1 Milyar $) açık faiz ile BTC opsiyonlarının oranı. Deribit'i Okex (511 milyon dolar), Bit.com (470 milyon dolar), CME (398 milyon dolar), Ledgerx (176 milyon dolar) ve Huobi (9,4 milyon dolar) gibi türev platformları takip ediyor. Bitcoin opsiyonlarına olan açık ilgi toplamı, son altı ayda aşamalı olarak arttı. Bybit’in 24 saatlik uzun / kısa oranından elde edilen veriler, şortların% 50.64 arttığını, uzunların ise% 49.36 olduğunu gösteriyor. Tradingview verilerine göre Bitfinex'ten kaynaklanan BTC uzun ve kısa şortları, BTC / USD şortları düşük kalırken, uzunların arttığını gösteriyor. Bitcoin tabanlı türevlere yönelik artan talep, BTC'nin yalnızca 12 gün önce kaydedilen 42.000 $ 'lık yaşam boyu en yüksek fiyatını takip ediyor. Yayınlandığı sırada, BTC / USD spot piyasa fiyatları, 42 bin $ 'lık değere dokunduğundan bu yana hala% 11,8 düştü. Bu arada, opsiyon açık faizdeki 258.818 BTC ile 99.753 BTC veya 3.7 milyar $ 'ın on gün içinde sona ermesi bekleniyor.

Vadeli işlemler ve opsiyonlar gibi bitcoin türevlerine yönelik açık ilgideki son artış hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bu konu hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirin.