Kripto Para Piyasası Toparlanırken Bitcoin (BTC) Fiyatı Konsolidasyon Döneminde

Bitcoin (BTC) fiyatı hafta içinde 51.000 doları görmesinin ardından toparlanma sürecinden geçiyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, haberin…

Kripto Para Piyasası Toparlanırken Bitcoin (BTC) Fiyatı Konsolidasyon Döneminde

Bitcoin (BTC) fiyatı hafta içerisinde 51.000 doları görmesinin sonrasında toparlanma sürecinden geçiyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, haberin hazırlandığı sırada 1 trilyon doları aşan pazar değeriyle 54.000 dolar seviyelerinde prosedür görüyor. BTC Fiyatı Hafta Sonunu Toparlanmayla Geçiriyor 20 Mart tarihinde 60.000 dolar psikolojik direnç seviyesinden geri dönen BTC, 51.000 dolara kadar geri çekildi. Toplam kripto para pazarı değeri, an itibarıyla 1.71 trilyon ABD Doları. Bitcoin (BTC) fiyatı geçen hafta 59.900 doları görmesinin sonrasında 51.000 dolar seviyelerine gerileyerek sert bir düşüş kaydetti. BTC fiyatı gün ortamında %2’in üstünde değer kazanırken 54.000 dolar seviyelerinde konsolide oluyor. 54.000 dolarlık seviye, BTC’nin mümkün aşağı ya da yukarıya yönlü hareketinde en mühim nokta olarak değerlendirilebilir. Bazı uzmanlar, BTC’nin yukarıya yönlü hareketindeki en mühim eksik olarak hacim vurgusu yapıyor.

BTC dominansı aşağı yukarıya %59.5 seviyelerinde iken Ethereum (ETH) %11’lik orana sahip. Daha geniş bir perspektiften baktığımızda kripto para pazarının amiral gemisi Bitcoin (BTC), 2021 Mart ayında %14’ün üstünde, son 3 ayda %74 ve tam bir senelik süreçte ise %760’lık artış kaydetti. Tesla Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edecek Kripto para topluluğu bu hafta mühim ilerlemelere şahit oldu. Başarılı iş insanı Elon Musk’ın firması elektrikli otomobil devi Tesla, Bitcoin’i bir ödeme tekniği olarak kabul ederek kripto aleminde büyük yankı uyandırdı. Dijital cüzdan ve ödeme platformu Zumo’nun CEO’su Nick Jones, Tesla’nın bu adımla daha çok kurumu etkileyeceğine inanıyor. Jones mevzu ile ilgili şunları kaydetti: “Tesla’nın bundan sonra Bitcoin’i bir ödeme tekniği olarak kabul etmesi sevinç verici bir gelişme. Bu tür dev markaların kripto para birimlerine olan ilgisi, kurumsal yatırımların önünü açarken sahip olunan pazar haline da mühim destek sağlıyor.” Dünyanın en tanınmış ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), haberin hazırlandığı sırada 1680 dolar seviyelerinden prosedür görüyor. Binance Coin (BNB), son 24 saatte %2.94’lük artış kaydederek an itibarıyla 255 dolardan prosedür görüyor. Bugünün en çok kazandıran kripto para birimlerinde ChatCoin (CHAT) ve Stakenet (XSN) dikkatleri üstüne çekerken, en çok kaybettirenler arasında SelfKey (KEY) ve Cortex (CTXC) yer alıyor.