Kripto para borsası Phemex, XRP’yi tekrar listeledi

SEC’nin Ripple’a karşı açtığı davanın ardından 31 Aralık 2020’de XRP alım satımını askıya alan Singapur merkezli kripto para platformu Phemex, bu kararından döndü. Phemex, o sıradaki duyurusunda “SEC’nin Ripple Labs aleyhine açtığı dava haberini ve bunun sonucunda bir dizi başka borsa tarafından gerçekleştirilen eylemleri takiben önümüzdeki haftadan itibaren XRP’yi askıya almaya karar verdik.” ifadelerini kullanmıştı. …

Kripto para borsası Phemex, XRP’yi tekrar listeledi

SEC’nin Ripple’a karşı açtığı davanın hemen peşinden 31 Aralık 2020’de XRP alım satımını askıya alan Singapur merkezli kripto para platformu Phemex, bu kararından döndü. Phemex, o sıradaki ilanında “SEC’nin Ripple Labs aleyhine açtığı dava haberini ve bunun neticeninde bir dizi başka borsa tarafından gerçekleştirilen eylemleri takiben önümüzdeki haftadan itibaren XRP’yi ertelemeye karar verdik.” ifadelerini kullanmıştı.

Bugün yapılan izahta ise XRP’nin platformda yine listelendiği belirtilerek “Büyük talep hasebiyle XRP’yi platforma geri getirdik!” denildi. Phemex, XRP’yle birlikte birkaç yeni kripto para daha listeledi. Bunlar; BAT, CHZ, ANLAM, ENJ, SUSHI, SNX, GRT ve MKR olarak sıralandı. Son zamanda Phemex’ten önce birkaç borsa daha XRP’yi tekrar platformuna katmıştı. Borsaların bu kararı, bilhassa SEC avukatının XRP’yi listeleyen borsaların menkul değer yasalarını ihlal etmediğini, bundan sonra listeleyecek olsa dahi etmeyeceğini ve dolayısıyla suçlu bulunamayacakları anlamındaki sözlerinin hemen peşinden gelmişti. Bununla birlikte daha Coinbase, Binance US, Bitstamp, Kraken gibi büyük borsalar XRP işlemlerini askıda tutmaya devam ediyor.