Kripto Para Borsalarına Gönderilen Bitcoin (BTC) Miktarı Alarm Veriyor!

Kripto para borsalarına gönderilen Bitcoin (BTC) miktarı, 1 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto para veri analiz şirketi…

Kripto Para Borsalarına Gönderilen Bitcoin (BTC) Miktarı Alarm Veriyor!

Kripto para borsalarına gönderilen Bitcoin (BTC) miktarı, 1 sene en yüksek düzeyine erişti. Kripto para data tahlil şirketi CryptoQuant tarafından belirleyen bu vaziyet, kripto para yatırımcılarına oldukça ehemmiyetli bir ileti veriyor olabilir. CryptoQuant, bu verinin bilhassa kısa vadede sert bir düşüş getirebileceğini düşünüyor. Tesla’nın Bitcoin Izahı Sonrası Transferler Arttı Yatırımcıların bilhassa Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin’in enerji modeli konusunda yaptığı izahtan sonra böyle bir yol seçenek etmeleri ciddi manada kuşku çekiyor. Bir takım uzmanlar bunun bilerek gerçekleştirilen bir yönlendirme olduğunu vurgularken bazıları ise balinaların sahiden düşüş kaygısına girdiğini düşünmekte. Kripto para borsalarına gönderilen BTC miktarının ücret düşüşü yaşandıktan ve toparlanma görüldükten sonra artması ise ilk ihtimalin daha kuvvetli olabileceğini göstermekte.

CryptoQuant kurucusu Ki Young-Ju, yayınladığı gönderisinde ise uzun vadede mesele olmasa da kısa vadede beklentiye sahip yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini dile getirdi. Tanınmış CEO’dan Bitcoin Yatırımcılarına Dikkat Çeken Ikaz Young-Ju, bilhassa türev ürün kullanan ve kaldıraçlı işlem yapan kullanıcıların yakın vakitte borsalara aktarılan BTC verisine bakarak dikkatli olması gerektiğini dile getirdi. Young-Ju, uzun vadeli yatırımcıların hala kazanç ele geçirebileceğini ve aslında müessesesel yatırımcıların da benzer bekleyiş içerisinde olduğunu vurgularken kısa vade alım satım yapanların riziko altında olduğunu düşünüyor. Borsalara gönderilen BTC miktarı 1 sene rekorunu kırarken enteresan bir şekilde borsalardan çıkan BTC miktarının da arttığı görülmekte. Coinbase üzerinden 10.044 BTC çıkışı olduğunu ifade eden CryptoQuant kurucusu, bunun da müesseselerin alım yaptığı mananına geldiğini dile getirdi. BTC fiyatı ise gelen onca kötü habere ve gönderilen BTC miktarına karşın 50.000 dolar üzerinde tutunmaya devam ediyor.