Kraken CEO’su: Sene sonu bir Bitcoin, bir Lamborghini olabilir

ABD merkezli ve dünyanın en büyük borsalarından biri olan Kraken’in kurucusu ve CEO’su Jesse Powell, Bloomberg TV’nin canlı yayınına katıldı ve kripto para endüstrisiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bitcoin’i dolar ile ölçmenin kolay olmadığını belirten Powell, en büyük kripto parayı lüks arabalar ile değerlendirdi ve şu ifadeleri kullandı: “Sene sonu bir Bitcoin, bir Lamborghini olabilir” “Daha …

Kraken CEO’su: Sene sonu bir Bitcoin, bir Lamborghini olabilir

ABD odaklı ve dünyanın en büyük borsalarından biri olan Kraken’in kurucusu ve CEO’su Jesse Powell, Bloomberg TV’nin canlı yayınına katıldı ve kripto para endüstrisiyle alakalı değerlendirmelerde bulundu. Bitcoin’i dolar ile ölçmenin basit olmadığını bildiren Powell, en büyük kripto parayı lüks arabalar ile değerlendirdi ve şu ifadeleri kullandı: “Sene sonu bir Bitcoin, bir Lamborghini olabilir” “Daha önceki programlarda Bitcoin’in ebediyete gideceğini söylemiştim. Bunun idrak edilmesi basit olmayan bir söz olduğunu biliyorum.

Hesaplamaları dolar olarak yapıyoruz ama otomobil üstünden yaparsak şu şekilde konuşabilirim. Örneğin şu anda bir adet “Tesla Model 3” bir Bitcoin ediyor. Dolayısıyla buradan gidersek, sene sonucunda bir Bitcoin, bir adet Lamborghini’ye, 2022’nin sonucunda da bir Bitcoin büyük ihtimalle bir adet Bugatti’ye eşit olacaktır diye düşünüyorum. “10 kat daha çok dolar olabilir” Bu örnekleri vermemin sebebi, bu tür varlıklar ile Bitcoin kıyaslaması yapmanın daha basit olması… Çünkü bir sene sonra, piyasada şu anda olmasından 10 kat daha çok dolar olabilir.

Dolayısıyla Bitcoin’i dolar paritesiyle değerlendirmek ya da tartmak bence çok basit değil. ” “Polkadot’a da geçiş yapılmaya başlanabilir” Bitcoin dışında kalan altcoin‘lerle alakalı yorum yapmanın basit olmadığını da dile getiren Powell, Ethereum’un ‘proof of stake’ blokzincirine geçişinin ise birtakım zorluklar getirdiğini belirterek, kullanıcıların ‘yeni Ethereum’ olarak gözüken Polkadot’a geçebileceğini söyledi: “Ethereum’da şu anda coin’lerinizi proof of stake zincirine taşıma süreci yapılıyor. Buna ‘Ethereum 2’ deniyor. Süreç şu anda kilitlenmiş halde ve seneler sürebilir ve Ethereum arzı da baskılanıyor. NFT’lerin kullanım alanları arttıkça Ethereum’un da artıyor. Sene sonucunda 2 bin doların üstünde bir fiyat olacağını düşünüyorum.

Burada ön plâna çıkan coin Polkadot. ‘İkinci Ethereum’ olarak görülüyor. Bu ağda çoğu proje yapılıyor. En başta düşük prosedür ücretlerinden ötürü insanların Polkadot’a da geçiş yapabileceğini düşünüyorum” Kraken CEO’su bunun dışında CoinBase’in halka açılmasının başka kripto para şirketlerinin değerlerini de ciddi şekilde artıracağını açıkladı ve Kraken olarak kendilerinin de istikbal seneın ikinci %50 sinde halka açılmayı plânladıklarını söyledi.