Kraken araştırması: Bitcoin’de zirve 75-306 bin dolar aralığında olabilir

Önde gelen kripto para borsalarından Kraken’ın araştırma biriminin yaptığı bir analize göre, 2011 yılına kadar uzanan Bitcoin fiyat hareketinin analizi lider kripto paranın 75 ilâ 306 bin dolar aralığında fiyatlanabileceğini gösteriyor. Analistler, bu tahmini geçmişteki tepe ve dip noktalardan çizilen bir logaritmik büyüme eğrisinin okumasına dayanarak yapıyor. Raporda, “Önceki döngüler göz önüne alındığında Bitcoin, sonunda …

Kraken araştırması: Bitcoin’de zirve 75-306 bin dolar aralığında olabilir

Önde gelen kripto para borsalarından Kraken’ın araştırma biriminin yaptığı bir analize göre, 2011 seneye kadar uzanan Bitcoin ücret hareketinin analizi öncü kripto paranın 75 ilâ 306 bin dolar aralığında fiyatlanabileceğini gösteriyor. Analistler, bu tahmini geçmişteki tepe ve dip noktalardan çizilen bir logaritmik büyüme eğrisinin okumasına dayanarak yapıyor.

Raporda, “Evvelki döngüler göz önüne alındığında Bitcoin, nihayetinde parabolik hâle gelmeden ve dördüncü boğa piyasası döngüsünün sonuna işaret edecek olan dirence erişmeden önce kademeli olarak değer kazanmaya devam edebilir.” ifadeleri kullanıldı. Bitcoin, aşağıda görülen bu eğride tarihsel olarak bir döngünün doruğuna eriştiğinde yüzde 70 ilâ 90 aralığında geri çekilme yaşıyor ve eğrinin destek noktasının 30 bin 600 dolar civarında olduğu göz önüne alındığında yüzde 70’lik bir düşüş için ücretin 102 bin dolara erişmesi gerekecek. Yeniden eski düşüşlere benzer şekilde yüzde 90’lık bir geri çekilme vaziyetinde ücret, bu destek düzeyine dokunması için 306 bin dolar olmalı. Raporda, tarihsel verilerin Bitcoin ücretinin her iki vaziyette da doruktan uzakta olduğunu gösterdiği vurgulanıyor.