Kısa Bir Sürenin Ardından Bitcoin Yeniden Sahnede: 1 BTC Artık 60.000 Dolar!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kırmızıda başlattığı Cumartesi gününü büyük bir fiyat hamlesi ile devam ettiriyor. Bundan…

Kısa Bir Sürenin Ardından Bitcoin Yeniden Sahnede: 1 BTC Artık 60.000 Dolar!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) kırmızıda başlattığı Cumartesi gününü büyük bir fiyat hamlesi ile devam ettiriyor. Bundan aşağı yukarı 3 ay evvelce “Bitcoin ne vakit 20.000 dolar olacak, BTC’de ayı pazarı ne vakit başlayacak, BTC 50.000 dolar olur mu” soruları soruluyordu. 3 Ay içersinde bütün barajları tek tek kıran BTC bugün 60.000 doları da geride bıraktı.  Yükseliş Zamanlaması  Bitcoin’in yükseliş vakitlaması gerçekte gerektiğince enteresan Çünkü bundan tam bir sene evvelce 13 Mart 2020’de koronavirüs pandemisi sebebiyle bütün dünya ekonomisinde büyük bir çöküş yaşandı ve bütün piyasalar ile kripto para birimleri de tepetaklak oldu.  13 Mart’ta 4.000 dolara kadar gerileyen BTC’nin yalnızca 1 sene içersinde %1500 artış yaşamış olması görkemli bir karı da yanında getiriyor.

13 Mart’ta BTC almış bir bireyin kazancının aşağı yukarı olarak %15 arttığı ifade edilebilir.  Bundan Sonra Neler Olabilir? Bundan sonra gerçekte mümkün üç senaryo bulunuyor: BTC yükselişini 70.000 dolara doğru devam ettirebilir, Bitcoin fiyatı konsolide olabilir ya da büyük bir geri çekilme yaşanabilir. Analistlerin büyük fazlalığı ya yükseliş ivmesinin devam etmesini de ya da bir konsolidasyon olmasını bekliyor. Bitcoin’in konsolide olmasının altcoin rallisini başlatabileceği ifade ediliyor. Bitcoin’in 58.000 dolar ile 61.000 dolar arasındaki konsolidasyonu altcoin’ler amacıyla en iyi senaryo olarak görülüyor. Fakat tekrar de BTC’nin yükseliş hareketinin devam etmesi durumunda de altcoin’lerde artışlarına yaşanacağı ve bu senaryonun da olumlu bulunduğu ifade ediliyor.