KAP’a açıklandı: Bank Pozitif el değiştiriyor

İsrailli Bank Hapoalim ve C Faktoring, Bank Pozitif’teki hisselerinin tamamını satıyor. Bank Pozitif, hisse  satışına ilişkin yapılan anlaşmayı Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda duyurdu. Açıklamada alıcının ismi ve satış tutarı konusunda bir açıklama yapılmazken, 30 Haziran 2021 tarihine kadar BDDK ve İsrail otoritesinden onayın alınması gerektiği kaydedildi. Bankadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bankamız ortakları Tarshish […]

KAP’a açıklandı: Bank Pozitif el değiştiriyor

İsrailli Bank Hapoalim ve C Faktoring, Bank Pozitif’teki paylarının tamamını satıyor. Bank Pozitif, pay  satışına ait yapılan anlaşmayı Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda duyurdu. İzahta alıcının ismi ve satış meblağı ile ilgili bir izah yapılmazken, 30 Haziran 2021 tarihine kadar BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURULU ve İsrail otoritesinden onayın alınması gerektiği kaydedildi. Bankadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bankamız ortakları Tarshish Hapoalim Holdings and Investments Ltd. (Tarshish) ve C Faktoring A.Ş., Bankpozitif Kredi ve Kalkınma Bankası A.Ş.’de (Banka) sahip oldukları hisselerin tamamının satışı ile ilgili bir alıcı ile 9 Şubat 2021 tarihinde anlaşmaya varmıştır.” denildi. 

Yapılan anlaşmanın geçerli olabilmesi için 30 Haziran 2021 tarihine kadar alıcı tarafından BANKACILIK DÜZENLEME VE DENETLEME KURULU’nın ve ana ortağımız Tarshish tarafından alakalı İsrail otoritesinin onayının alınması gerekmektedir.” Bank Pozitif’in ana paydaşı İsrailli Hapoalim’in bankadaki hissesi yüzde 69.83’tü. Bankanın yüzde 30.17’si de Cıngıllıoğlu Ailesi’ne ait C Faktoring’in elindeydi.