JPMorgan, Bitcoin’in şu anki hâlini Kasım 2020’ye benzetti

Geçtiğimiz hafta 146 bin dolarlık Bitcoin fiyat tahminiyle büyük ses getiren JP Morgan analistleri, en büyük kripto para için yeni bir değerlendirmede bulundu. Analistlere göre, Bitcoin’deki yükselişin devam edebilmesi için kritik nokta 40 bin dolar seviyesi. Bloomberg’de yer alan habere göre; Bitcoin fiyatı 40 bin doları aşmadığı sürece en büyük kripto parada daha fazla düşüş …

JPMorgan, Bitcoin’in şu anki hâlini Kasım 2020’ye benzetti

Geçtiğimiz hafta 146 bin dolarlık Bitcoin ücret tahminiyle büyük ses getiren JP Morgan analistleri, en büyük kripto para için yeni bir değerlendirmede bulundu. Analistlere göre, Bitcoin’deki yükselişin devam edebilmesi için kritik nokta 40 bin dolar düzeyi. Bloomberg’de yer alan habere göre; Bitcoin ücreti 40 bin doları aşmadığı sürece en büyük kripto parada daha fazla düşüş görebiliriz.

JP Morgan’ın global piyasa taktiği yöneticisi Nikolaos Panigirtzoglou ve ekibine göre, Grayscale şirketinin milyar dolarlık Bitcon fonlarına daha fazla girdi olması gerekiyor. Analistlerin değerlendirmesinde Bitcoin vadelilerine olan talebin de hesaba katılması dikkat çekiyor. JP Morgan raporuna göre; bir takım trader’ların kâr almak için piyasadan çıkması ve yeterli müessesesel yatırımcı akışının olmamasıyla kısa vadeli bir düşüş trendi tetiklenebilir. Alakanızı çekebilir |

Janet Yellen’dan Bitcoin’i sallayan iletiler Grayscale’e her gün 100 milyon dolarlık akış olmalı Stratejistler, yatırımcılarına gönderdikleri bir tahlil mektubunda 40 bin dolarlık ücret düzeyinin aşılması gerektiğini belirterek şu ifadeleri kullandılar: “Böyle bir ücret kırılımının olması için Grayscale Bitcoin Fonu’na giren günlük 100 milyon dolarlık akış devam etmeli.” Grayscale cumartesi günü yaptığı izahta, firmanın, içinde Bitcoin’in de olduğu ürünler ile ilgili 700 milyon dolar ile bir günde en büyük yatırımı aldığını izah etmişti. Kasım 2020’ye benzettiler Grayscale’e giren bu yatırım akışının ne kadar devam edeceği belirsiz ancak JP Morgan analistleri şu anki vaziyeti, Bitcoin’in 20 bin dolar düzeyini aşmayı tecrübe ettiği ancak bunu muvaffak olamadığı Kasım 2020 dönemine benzettiler.

Bu vakitten bir ay sonra 16 Aralık’ta ise Bitcoin 3 sene sonra kendi rekorunu kırarak 20 bin doları aşmış ve kısa müddet içinde basamakları teker teker çıkarak 42 bin dolara kadar erişmişti. 40 bin dolar aşılamazsa… Analistler raporda, Bitcoin’in 40 bin doları yine aşamaması vaziyetinde, en büyük kripto paranın momentum sinyallerinin bozulacağını ve Nisan başına kadar sürecin bu şekilde devam edeceğini belirttiler.